x-kom hosting

Nietypowy problem z kartą Palit GTX 1080 Gamerock 8 GB

gfc_84
utworzono
utworzono

Witam,

 

Zakupiłem używaną kartę Palit GTX 1080 Gamerock 8 GB wszystko było dobrze przez kilka miesięcy ale ostatnio, kilka minut po uruchomieniu komputera zaczynają dosłownie wyć wiatraki, prawdopodobnie chodzą na 200% i nie przestają ( z tego co się orientuję to karty z chłodzeniem półpasywnym mają taką opcję że na chwilę załącza się takie pseudo czyszczenie wiatraków, poprawcie mnie jeśli coś sobie ubzdurałem) problem w tym, że jedyną opcją na wyłączenie jaki znalazłem to obciążenie karty furmarkiem do temp. 52 st. co nie jest szybkie i łatwe. Najciekawsze jest, że furmark jak i inne programy diagnostyczne pokazują, że mimo stwierdzonego i słyszalnego wiania wiatraków na 200% wiatraki nie pracują odczyt - 0%. Dopiero po rozgrzaniu jej do 52 st. odczyty poziomu wiatraków zaczynają być prawidłowe i karta przestaje wyć. Kombinowałem z różnymi ustawieniami wiatraków i nic to nie daje. Może ktoś spotkał sie z podobnym problemem?

 

Całość sprzętu:

Ryzen R5 1600 AF

ASRock B450M PRO4 AM4

2x8Gb DDR4 3200

Zasilacz SPC Vero 600W

 

anioł2009
komentarz
komentarz
4 minuty temu, gfc_84 napisał:

Najciekawsze jest, że furmark jak i inne programy diagnostyczne pokazują, że mimo stwierdzonego i słyszalnego wiania wiatraków na 200% wiatraki nie pracują odczyt - 0%. Dopiero po rozgrzaniu jej do 52 st. odczyty poziomu wiatraków zaczynają być prawidłowe

Może być uwalony termistor lub inny komponent na karcie lub same wentylatory są uszkodzone ( niektóre modele gpu mają termistory w wentylatorach ).

 

Ta karta to z zaufanych rąk czy z allegro/olx ? 

gfc_84
komentarz
komentarz (edytowane)

Karta działa dobrze po za tym, że kilka minut po starcie wentylatory odpalają się na 200% i po rozgrzaniu do 52 st. przestaje już wyć i działa idealnie wiatraki % idealnie ustawiają się do tego jak je skonfigurowałem (adekwatnie do temp. % szybkości wiatraków ustawia się idealnie) wiec dziwne. Może wina jakiś ustawień? Bios karty? Mobo?

 

Karta z allegro ale przez kilka miesięcy działała ok.

gfc_84
komentarz
komentarz

Widze ze nikt nie ma pojecia co to moze byc a raczej moglo byc... wczoraj otworzyłem bude zeby dodac dysk przy tym musialem zdemontowac GTX-a i jak juz wszystko zlozylem karta przestala sie dziwnie zachowywac... co za dziwne czasy ;D Narazie minely 2 dni ale po wyciu ani sladu.

anioł2009
komentarz
komentarz
Dnia 4.12.2023 o 23:41, gfc_84 napisał:

Karta z allegro ale przez kilka miesięcy działała ok.

 

22 minuty temu, gfc_84 napisał:

karta przestala sie dziwnie zachowywac

 

Do czasu... Karta zachowuje się nieprzewidywalnie co nie wróży jej nic dobrego. Teraz działa, zobaczymy jak długo. 

Niestety przerobiłem trochę tego sprzętu i w ciągu 20 lat powiem tak: nic nie naprawia się samo ani z przypadku :E  

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.