x-kom hosting

Upgrade GPU do 2500zł

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
UnkindledBeric
utworzono
utworzono

i5 10400f

Gigabyte B560M DS3H DDR4 s.1200

Gtx 1060 6GB

Crucial MX500 1TB

Kingston KC3000 1TB

Pamięć Kingston FURY 2x8GB DDR4-3200 Non-ECC CL16 KF432C16BB/8 

Corsair CX550M

 

Monitory Samsung S24D300 i Acer KG251Qbmiix

 

Chciałbym komfortowo zagrać w 1080p w takie gry jak Cyberpunk2077, Hogwarts Legacy, Warhammer 3, Jedi Survivor.

 

Myślę nad zmianą karty na jakiś Rtx 4060. Jest poniżej budżetu, ale chyba nie ma co brać lepszej bo procesor będzie za słaby i się będzie bootleneckował? Dodatkowo ma mały pobór prądu to bym nie musiał zmieniać zasilacza, i seria 40x ma podobne jakieś bajery których starsze generacje nie mają, czy może to jest bez znaczenia w przypadku grania w 1080p?

 

Mogeto
komentarz
komentarz
Dnia 4.12.2023 o 11:56, UnkindledBeric napisał:

czy może to jest bez znaczenia w przypadku grania w 1080p?

Ma znaczenie. RTX4060 potrafi się krztusić nawet w 1080p, więc technologie takie jak frame generation mocno mu pomagają.

 

https://www.digitaltrends.com/computing/what-is-dlss-3/

Tutaj masz listę gier wspierających DLSS 3. Jeśli znaczna część Cię interesuje, to możesz brać 4060, a jeśli nie, to 6700XT.

Za 2,5tys możesz kupić jeszcze mocniejsze karty niż 4060/6700XT, choć nawet 4060 zapewniłby wyraźny skok na tle 1060.

UnkindledBeric
komentarz
komentarz

@Mogeto

Karta już kupiona i zamontowana padło na rtx 4070, ale dzięki za odpowiedź. Pomógłbyś może jeszcze z inną sprawą, obudowy i chłodzenia? Po godzinie grania procesor potrafi mieć 85 stopni i jest strasznie głośno.

Mam aktualnie po wyglądzie taką obudowę Chiefter Libra lg-01b. Chciałbym zamontować chłodzenie na cpu Fortis 5, i ono się nie zmieści, więc to dobra okazja żeby kupić jakąś lepszą obudowę, która będzie się mniej kurzyła. Zastanawiam się nad Endorfy Arx 700 i Be Quiet pure back 600, albo może doradzisz coś lepszego w takich kwotach jakieś 300-600zł. Może być bez okna może być z oknem ale żeby to się strasznie nie świeciło. I czy kości ram nie będą przeszkadzać w zamontowaniu tego Fortisa? Moja płyta ma 3 x złącza pinowe wentylatorów, ten endorfy ma 5 wentylatorów na start, ale jak się zapytałem to mi odpowiedziano że będzie ok bo: "Obudowa jest fabrycznie wyposażona w HUB na 5 wentylatorów, do którego są podłączone te dołączone fabrycznie. Tak więc do płyty głównej podłączasz tylko jeden kabelek i możesz sterować wszystkimi wentylatorami jednocześnie." Nie będzie brakowało mocy, czy coś jak na jednym slocie 5?  Czytam te opinie i wszystko fajnie, potem człowiek trafi na jakąś negatywną i sam już nie wie.

Mogeto
komentarz
komentarz

A jakie masz obecnie chłodzenie na procesorze? Fabryczne Intela?

UnkindledBeric
komentarz
komentarz

@Mogeto Tak, fabryczne

  • Rekomendowana odpowiedź
Mogeto
komentarz
komentarz

To nic dziwnego, że temperatury są wysokie, pasowałoby zmienić chłodzenie. Przy czym, Fortis 5 to trochę overkill pod i5 10400F.

Do obecnej obudowy wejdzie chłodzenie o wysokości max 140mm więc możesz wziąć np takiego Pure Rock Slim 2, bez problemu da radę przy i5 10400F.

https://www.x-kom.pl/p/642100-chlodzenie-procesora-be-quiet-pure-rock-slim-2-92mm.html

Nie trzeba robić rewolucji i od razu wymieniać całą obudowę komputera.

UnkindledBeric
komentarz
komentarz

dzięki

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.