x-kom hosting

Wysokie temperatury procesora.

Kompik022
utworzono
utworzono

Witam, dzisiaj złożyłem komputer z nowych częśći.

Wszystko gra, lecz problem tkwi w zbyt wysokich temperaturach. - Procesor R5 5500 i Spartan 5.

Bez stresu, na pulpicie temp wynosi 40-50 stopni, ale gdy nastawiam pobieranie czegokolwiek z przeglądarki, czy ze steama tempetatura osiąga 90 stopni nie wspominając o cinebench czy włączeniu gry.

Zmieniałem chłodzenie na boxowe, ale to pogarsza jeszcze bardziej sprawe.

Resetowałem bios, oczywiscie oderwałem folię, dokręciłem na maksa.

Co sądzicie o tym że V nie schodzi poniżej 1.5? Na moim PC R5 5600 bez stresu ma 0,95.

Mógłby mi ktoś doradzić? 

leelareso
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Kompik022 napisał:

dokręciłem na maksa.

Nie rób tego. To może być jedną z przyczyn wysokich temperatur, nic na chama. Bios masz aktualny? Podaj screeny z programu hwinfo jak to wygląda z tym napięciem cpu podczas gry.

Kompik022
komentarz
komentarz

@leelareso Poniżej jest ss z samego włączenia pobierania gry.

image.jpeg

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

z HWINFO nie hwmonitor. hwmonitor potrafi przekłamywać często i nie powiedziałeś dalej jak to z tym biosem.

AudiAWX
komentarz
komentarz

Z HWiNFO odczytaj ile EDC bierze Amper na maxa i PPT ile Wat.
Może trzeba bios zaktualizować, lub proc nie podał do płyty limitów bo gdzieś coś przygiete i idzie PBO na wersji płyta.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.