x-kom hosting

Płyta B550M DS3H GIGABYTE problem z BIOS

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: tihomax4 ,
tihomax4
utworzono
utworzono

Problem polega na tym że nie mogę wejść do biosu, jak klikam DEL lub inny klawisz przy uruchamianiu to komputer ma czarny ekran. Nie startuje. Win uruchamia się w pare sekund.

tihomax4
komentarz
komentarz

Mam Windows 11 i przy trzymani SHIFT czarny ekran ponownie.

Gawel
komentarz
komentarz

To spróbuj reset BIOSu. Wyjmij baterię pastylkową na 20 min, po włożeniu uruchom ponownie PC. BIOS powinien się zresetować, będzie chciał ustawić od nowa datę i godzinę

tihomax4
komentarz
komentarz

Zrobiłem i na moment pojawił się ekran z tym wyborem bios itp ale potem od razu win11. Do tego teraz nawet z bootowalnym pendrive w windowsem nie moge uruchomić bo czarny ekran.

tihomax4
komentarz
komentarz

Opcje szybkiego wyłączyłem.

Bez dysku jest czarny ekran. Taka sama sytuacja jak wtedy gdy naciskam klawisz podczas uruchamiania zeby odpalić BIOS.

W sumie BIOS uruchomił mi się raz przy pierwszym uruchomieniu, było pytanie o procesor czy instluje nowy czy coś, zawaliłem bo nie doczytałem. Potem po instalacji win 11 BIOSU juz nie moge włączyć. W sumie nic poza win 11 sie nie odpala nawet boot itp.

  • Rekomendowana odpowiedź
tihomax4
komentarz
komentarz

Próba instalacji win 10 i koniec. Boot menu się nie odpadła i czarny ekran. 

Jedyne co zostało to odesłać płytę.

tihomax4
komentarz
komentarz

Udało się po wyjęciu baterii zresetować i wejść do biosu. Udało się zainstalować z pendriva win 10 i sytuacja dalej taka sama. Znowu nie można wejść do BIOSU. Próba to czarny ekran. Win staruje normalnie. 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.