x-kom hosting

Freeze pc z buczącym dźwiękiem i różne BSOD

jacekplacek2
utworzono
utworzono (edytowane)

Od jakiegoś czasu zaczęły się problemy z BSOD i ścinaniem komputera z buczącym dźwiękiem na co pomagał fizyczny restart, czyt. przytrzymanie przycisku power.

 

Nie pamiętam dokładnie ale myślę że śmiało mogę powiedzieć że wszystkie te sytuacje działy się podczas grania / odpalania / ponownego dołączania do gry w CS2.

 

BSOD był różne:

- irql not less or equal

- system service exception (to przy formacie x2)

- memory management

 

Rzeczy które zrobiłem:

- format systemu

- zaktualizowanie biosu do najnowszego

- zmiana taktowania ram bo była 2100mhz na 3600mhz

- zmienianie i aktualizowanie sterowników milion razy

- przed formatem usuwanie aktualizacji windowsa, aktualizowanie windowsa

 

Rzeczy które zrobię:

- ściągam win 11 i zainstaluje go na M2 bo nie wiem czemu, czy przy instalowaniu windowsa nie widział M2, czy sam zainstalowałem win10 na ssd120gb gdzie mam 1tb M2

- oddanie karty graficznej na wymianę pasty bo podczas grania jednej/dwóch map w CS2 Hotspot osiągnął 95c

 

Dodaje screen z HWInfo po jednej mapie w CS2 (ancient)

 

hwinfo.png

 

 

 

 

#edit:

- ramy to 2x Patriot Viper Steel DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz CL17 PVS416G360C7K

- zasilacz NZXT C750 V2 750W 80 Plus Gold (dzisiaj załączyłem przycisk od wentylatorów zasilacza ale i tak po tym też wyrzucało :x)

 

jacekplacek2
komentarz
komentarz (edytowane)

zainstalowany win11 home x64 na M2, pościągane i zainstalowane sterowniki - niecała godzina i 2x freeze kompa eh

 

ściągam w sumie wszystkie aktualizacje dla windowsa te systemowe i zobaczymy co dalej

 

raczej kartę graf można wyeliminować bo 2x freeze na yt 

jacekplacek2
komentarz
komentarz

memtestem86 wykonane testy:

- 2 kości ramu - 270 błędów po pierwszym teście

Miałem jeszcze wiarę że nie padły obie więc sprawdzałem pojedyńczo:

- pierwsza kość ramu 41% testu i 16 błędów już wykazało to zakończyłem test

- druga kość ramu 58% testu i 0 błędów więc też zakończyłem test bo nie mam już tyle cierpliwości do tego

 

Została w kompie druga kość ramu, zobaczymy czy to zadziała, pierwsza idzie na gwarancje

jacekplacek2
komentarz
komentarz

temat można zamknąć, dziękuje sam sobie za rozwiązanie problemu.

 

przyczyną była uszkodzona kość ramu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.