x-kom hosting

Wysoka temperatura GPU RTX 4070

robert079
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam pewien problem. Mianowicie zaobserwowałem wysoką temperaturę (dokładnie hotspot'a) w mojej karcie graficznej. Karta to RTX 4070 Palit Dual. Jasne, podobno karta nie należy do najlepszych jeśli chodzi o temperatury i kulturę pracy, jednak temperatury są nadzwyczaj wysokie. GPU zakupiłem dosłownie z dwa dni temu w x-kom jako nową. A teraz do konkretów: 
Według hwinfo po około 30-40 minutowej grze w Metro Exodus przy obciążeniu GPU na poziomie 96-99% zarejestrowana temperatura karty, to 75,8 stopni, średnia 70, złącza pamięci to odpowiednio 80 i 75, a hotspot to 92,9, a średnia to 86-87. Dochodziło do tego, że zauważyłem jakby mi GPU throttlowało, bo w pewnym momencie gry zbijało obciążenie do 60-70% i FPS spadały z np. 100 do 80 (przykładowo mówię). Mam zwrócić kartę, czy jest to normalny przypadek w tej wersji GPU?

ziemniak455
komentarz
komentarz (edytowane)

nie jestem jakimś znawcą ale spróbuje pomóc jak umiem ,

i znalazłem wpis na anglojęzycznym forum gdzie ktoś pisze że jego rtx 4070 w hotspot też ma 100C Max hot-spot temp for RTX4070 | TechPowerUp Forums

  • Dobra wypowiedź 1
Mogeto
komentarz
komentarz

Undervolting oraz dodatkowy wentylator w obudowie komputera dmuchający na kartę powinien pomóc.

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz

Pytanie jaka buda i jak tam z airflowem jest zrobione.

Pentium320
komentarz
komentarz
Dnia 1.12.2023 o 21:17, robert079 napisał:

Dochodziło do tego, że zauważyłem jakby mi GPU throttlowało, bo w pewnym momencie gry zbijało obciążenie do 60-70% i FPS spadały z np. 100 do 80 (przykładowo mówię).

Bo tak zapewne jest, karty NVIDII domyślnie throttlują w okolicy 82-83*C na rdzeniu.

 

Pokaż najlepiej fotki jak to u ciebie wygląda z budową kompa. Sprawdź też, czy samo otwarcie bocznego panelu na chwilę nie obniży temperatur.

No i undervolting to zawsze dobra opcja. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.