x-kom hosting

Laptop dla nauczyciela [2500]

Sylwia99
utworzono
utworzono

Cześć. Szukam laptopa typowego pod pracę biurową i przeglądania internetu itp. Budżet 2500zł ewentualnie parę stówek dopłaty jeśli warto. Najlepiej jakby miał szybki dysk SSD bodajże typu m2 i 16gb ram i aby był w sklepie typu MediaExpert/RTV w których można zrealizować bon dla nauczycieli. 

magic
komentarz
tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Zobacz model ASUS ExpertBook B1502CBA i3-1215U/16GB/256/Win11P Edu za 2 499 zł. Spełnia wymagania bonu dla nauczyciela. Ma szybki dysk SSD M.2 PCIe i 16 GB RAM z możliwością zwiększenia.

Jak trochę dołożysz to z lepszą gwarancją (On-site) masz HP 250 G9 i5-1235U/16GB/512/Win11 za 2 699 zł. Ma większą pojemność dysku i szybszy 10 rdzeniowy procesor.

Osobiście wybrał bym drugi model.

magic
komentarz
komentarz

250 to badziew. U mnie w pracy z 14 sztuk wysypało się... 14 sztuk. Naprawione na gwarancji sypią się od nowa. Padają dyski. Jeżeli HP, to z serii biznesowej.

magic
komentarz
komentarz (edytowane)

Na pewno lepszy od HP250. Zastanów się, jak będziesz wykorzystywać sprzęt, czy zależy Ci np. na ilości gniazd USB (jak są dwa, podłączysz myszkę, drukarkę i na głupiego pendrive'a już miejsca nie ma:D). Laptopy, chociaż mają ten sam procesor, to RAMy mogą mieć już różnych firm, o różnych parametrach. Tak samo jest z dyskami. Z reguły laptopy biznesowe są lepiej wykonane, z lepszych materiałów. Mam w pracy sporo lapków różnych firm. Te z serii biznesowej, chociaż mają już parę lat, dalej działają. O HP250 już wspominałem. Stare, 10 letnie Lenówki chodzą, aż miło, dwa nowe padły po roku. Acery są trzy, nikt nie chce ich uzywac:D. Delle Vostro mają po 8 lat i działają.

Ja Ci już niektóre modele doradziłem. Jedynie "wadą" jest za mało gniazd USB w Dellach i Lenovo. Lenovo jedynie, jak dla mnie mają ładniejszy wygląd.

Sylwia99
komentarz
komentarz

@magic Dzięki 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.