x-kom hosting

Dziwne artefakty w eafc24

ziemniak455
utworzono
utworzono

Cześć.Wczoraj zainstalowałem sobie nowo kupioną fife i dziś chciałem w nią zagrać, jednakże po odpaleniu gry i zobaczeniu pierwszej scenki w trybie kariery zaczęły się pojawiać jakieś artefakty .Dziwi mnie to bo w innych grach nie pamiętam żebym miał coś takiego a do tego karta jest w miarę nowa (zakupiona w czerwcu tego roku w x-kom) i nigdy nie podkręcana. Na dodatek dodam jeszcze że kilka dni temu gdy grałem usłyszałem dziwne piszczenie dochodzące najprawdopodobniej z komputera lecz nie byłem w stanie dokładnie zlokalizować  źródła dźwięku, a że dźwięk ustał zlekceważyłem to .Mam nadzieje że to nic z kartą ani z resztą podzespołów tylko coś z systemem albo fifą . A na dole zamieszczam nagranie z gry mam jeszcze nagranie z piszczenia komputera ale jest to dźwięk bardzo cichy na nagraniu dodatkowo zagłuszany przez wentylatory z chłodzenia .
Pełna specyfikacja 

Płyta główna Gigabyte a320M-S2H Gigabyte GA-A320M-S2H - Płyty główne Socket AM4 - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Procesor Ryzen 5 3600 AMD Ryzen 5 3600 - Procesory AMD Ryzen 5 - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Ram 1x16gb adata 2666 

Dysk 1 apacer as340

Dysk 2  Goodram 2,5''internal SSD

Karta graficzna rx6600 ASRock https://www.x-kom.pl/p/687373-karta-graficzna-amd-asrock-radeon-rx-6600-challenger-d-8gb-gddr6.html 

Zasilacz seasonic core gm650W

leelareso
komentarz
komentarz

Musiałbyś zobaczyć w innych grach czy problem występuje i zobaczyć test obciążeniowy np w furmarku/benchmark heaven

ziemniak455
komentarz
komentarz

image.thumb.png.fc2fb594cf5e9f6ce8d13f507f14ea06.png

grzałem przez 13 min i nie zauważyłem żadnych błędów lecz gdy grałem w spider mana zauważyłem kolejną rzecz 

 

 

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

amd to amd, moze coś ze sterownikami

ziemniak455
komentarz
komentarz

odinstalowałem stare i zainstalowałem wersje pro ,było to samo więc odinstalowałem i zainstalowałem najnowszą adrenaline i też to samo, i jest możliwość że sterowniki są tak niedopracowane ?

leelareso
komentarz
komentarz

tak albo w najgorszym wypadku VRAM karty jest uszkodzony. Zobacz ma msi kombustor i daj wykrywanie artefaktów.

ziemniak455
komentarz
komentarz

takie ustawienia są ok ? image.thumb.png.dc08da9a6410d218cc7a2aba0ca19339.png

 

leelareso
komentarz
komentarz

tak

ziemniak455
komentarz
komentarz

20 minut starczy mu ?

 

leelareso
komentarz
komentarz

tak

ziemniak455
komentarz
komentarz

image.thumb.png.6a50bb3801064177c82f43fd01a6f912.png

nic nie wykryło

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

no to prawdopodobnie sterowniki, spróbuj pobrać sprzed pół roku do amd i zobacz czy to samo będzie.

ziemniak455
komentarz
komentarz (edytowane)

zauważyłem że cewki piszczą (chyba) ale to nic nie zmienia (przynajmniej tak jest w Internecie) i takie pytanie czy to jak kolwiek wpływa na wydajność .jakby wole się upewnić na przykład przy ewentualnej sprzedaży karty

 

ziemniak455
komentarz
komentarz

jendak zmienia zdjąłem słuchawki i to jest dosyć głośnie i nieprzyjemne

 

leelareso
komentarz
komentarz

ta, ale na wydajność nie ma wpływu.

anioł2009
komentarz
komentarz

Visuale c++ wszystkie wgrane ? Directx aktualny ? Net frameworki wgrane ? 

ziemniak455
komentarz
komentarz (edytowane)

wszystko najnowsze przed chwilą sprawdziłem i zainstalowałem najnowszą wersje visual c++ oprócz directX gdyż wyskakuje błąd image.thumb.png.6755420d8862b2189124d2b066d3ab1f.png

 

Jednak działa bez Bing Bara

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.