x-kom hosting

Problem z czarnym ekranem w laptopie Dell Precision M4700

Kojot 420
utworzono
utworzono

Witam. Nie mam już sił... Na wstępie wspomnę tylko, że jestem zielony jeśli chodzino o wiedzę związaną z komputeram...

Mój proble polega na tym że kupiłem używany komputer Dell Precision M4700. I od tego mometu wszystko działało... Kablem hdmi podczepiałem do lapka i wszystko działało. Wszystko zaczęło się od tego, że chciałem zmienić dysk hdd na sdd i zainstalować nowego wendowsa 10... Podczas instalacji windowsa 10 nie znajdowało dysku docelowego (nowego ssd) aby naprawić ten bład, doradziłem się informacji z internetu i poprzestawiał coś w BIOS-ie. Nie pomogło a natew pogorszyłem prace laptopa... Teraz jest tak że ekran laptopa po starcie jest czarny.

Nie wyswietla się logo dell...

Nie mogę wejść spowrotem do biosu

Laptop pokazuję obraz ale tylko poprzez kabel hdmi...

Test monitora, laptopa pokazał że jest sprawny

Restet BIOSa po przez odłączenie małej baterii też nic nie dało...

System Windows wykrywa tylko tv...

A w sterownikach dell, bios zaznaczony jest jako "krytyczny" po ściągnięciu, zaintalowaniu biosu i resecie laptopa nic się nie zmieniło...

Proszę o wyrozumiałość oraz pomoc. Odpowiem na każde zadane mi pytania

leelareso
komentarz
komentarz

na ile wyciągnąłeś baterie? Co dokładnie przestawiłeś? Bo może nie za długo? główną baterię też przy tym odłączyłeś? i nie był wpięty do zasilania?

Kojot 420
komentarz
komentarz (edytowane)

Wszystko odłączył, baterie też na 30-40 min... Po tym czasie podpiełem tą małą bateryjke z nadzieją, że bios się zresetuje... https://www.dell.com/support/kbdoc/pl-pl/000128655/system-nie-wykrywa-urzadzenia-rozruchowego-po-zmianie-trybu-sekwencji-rozruchu-na-legacy-lub-po-instalacji-systemu-operacyjnego-w-trybie-legacy  

Zmiany wprowadziłem od tego momentu.... Jak zostało opisane na stronie...

Aby ponownie zainstalować system Windows, lub nowszy...

leelareso
komentarz
komentarz

Masz możliwość wejść do biosu z podpiętym tv?/monitorem? Nawet jak się nic nie wyświetla to powinieneś móc wejść poprzez wciskanie guzika odpowiedzialnego za wejście do biosu.

Kojot 420
komentarz
komentarz

Jest to możliwe... Naciskam F2 i chodzi sobie laptop z czarnym ekranem w tle

leelareso
komentarz
komentarz

ale czy na innym urządzeniu wyświetla obraz bo napisałeś że wyświetla obraz po hdmi więc czy masz obraz na czymś innym niż matryca monitora w biosie.

Kojot 420
komentarz
komentarz

Tak, na złączu d-sub też wyświetla,

(nie wyświetla logo powitalnego dell) tylko wyświetla gdy windows się uruchomi

leelareso
komentarz
komentarz

ale mi nie chodzi o logo i boot proces tylko czy jak spamisz ten guzik od wejścia do biosu to czy masz możliwość do niego. Nie szkodzi że nie ma obrazu loga etc. Masz czarny ekran podczas włączania to spróbuj wejść.

Kojot 420
komentarz
komentarz

Nie, mogę tam wejść... Naciskam F2 i mam cały czas czarny ekran

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak jesteś pewny, że to przez zmianę ustawień w biosie i poprawnie to wykonałeś to do serwisu. Jedynie możesz jeszcze spróbować przez cmos na płycie, nieraz jest to guzik, nieraz zworka a czasami po prostu pola z tym dopiskiem obraz.png.abe81965f8d353515cffe6e8f6d12dfd.png Trzeba ze zewrzeć na 5s

Kojot 420
komentarz
komentarz

Oki, wielkie dzięki za pomoc i rady... Pójdę do serwisu albo zostawię go na kablu hdmi, jeszcze muszę się zastanowić bo też nie wiem ile servis sobie zaśpiewa za naprawę... Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Kojot 420
komentarz
komentarz

Witam, ponownie... Coś znalazłem ale nie wiem jak to zresetować. Tu są 4 pola... Które trzeba razem zewrzeć? Odpiąć baterie i tą malutką?

IMG20231130145135.jpg

Kojot 420
komentarz
komentarz

Laptop oddany do specjalistycznego servisu... Jak wróci z naprawy to tylko podsumuje co się stało, ile naprawa itp.

(Ps. Restet biosa na trzy sposoby nic nie dało. Doradzono mi też aby dotknąć dwóch styków w mijescu odpięcie "małej baterii", niestety nic nie zadziałało...

Kojot 420
komentarz
komentarz

Jak kogoś ciekawi zakończenie naprawy... A mianowicie... Okazało się że na płycie głównej była uszkodzona kosta biosu (jeden z pinów nie dotykał płyty głównej... Cała kosta została od nowa przylutowana)

Zepsute wejście od dysku (nowy dysk ssd siedzi teraz tam gdzie był napęd dvd + trzeba było zamontować specjalną kieszeń aby dysk mógł tam się znaleść) ogólenie wszystko jest już oki... Wlutowanie od nowa kości biosu, zamontowanie nowego dysku ssd (nowy dysk miałem swój) + kieszeń do napedu dvd na dysk ssd + wgranie nowego windowsa 10 ze wszystkimi strownikami do lapka kosztowało... 350 zl... Jak ktoś by kiedyś potrzebował taniego i fachowego serwisu... To zostawiam link do jego strony

http://www.napraw-komputer.pl/

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.