x-kom hosting

Gry zamulają pomimo że nie powiny

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
martmart
utworzono
utworzono

Cześć

posiadam laptopa Dell Vostro 5370 - i7-8550U, 24 GB RAMu, Radeon 530 4 GB. 

Zakupiłam sobie ostatnio na GOGu Wiedźmina 3, jednak niestety mam przeokrutne lagi i wszystko muli tak, że nie da się grać.

Myślałam, że to wina tego, że mam za słaby komputer, jednak po zakupie (również na GOGu) Skyrima, który jest przecież dość starą grą również dzieje się to samo - nie da się grać, bo wszystko zamula.

 

Co może być przyczyną? Mam zainstalowane najnowsze sterowniki karty graficznej. Helpunku:( 

Sławomir
komentarz
komentarz

Nic dziwnego ta grafika to kupa totalna która wysiada przy dzisiejszych integrach.

 

Tu masz stary filmik z tą grafiką vs skyrim.

 

 

martmart
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale na Twoim filmie gra działa płynnie w porównaniu do tego co się dzieje u mnie

tutaj widać że jednak da się pograć w cokolwiek na tej grafie, więc u mnie coś jest nie tak ustawione
 

 

Rekomendowane wymagania sprzętowe do Skyrima (przecież to gra sprzed 12 lat!) są dużo gorsze niż mój sprzęt:

Rekomendowane wymagania sprzętowe PC

  1. System operacyjny: Windows 7/Vista/XP PC (32 lub 64 bit)
  2. Procesor: Quad-core Intel lub AMD
  3. RAM: 4GB RAM
  4. HDD: 6GB wolnego miejsca na dysku
  5. Karta graficzna: kompatybilna z DirectX 9.0c - karta NVIDIA lub AMD ATI z 1GB RAMu (Nvidia GeForce GTX 260 lub lepsza; ATI Radeon 4890 lub lepsza)
  6. DirectX: 9.0c lub nowszy
  7. Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX

 

Dodam jeszcze, że w zeszłym roku bez żadnej zacinki grałam na tym sprzęcie w sims4, a wczoraj zamieniłam dysk SSD na nowy (większy) i postawiłam na nowo winde, może powinnam coś doinstalować?

anioł2009
komentarz
komentarz

Kilka spraw. 

1.temperatury - jakie są podczas grania na cpu i gpu ? ( apu ewentualnie )

2.tryb zasilania ustawiony na najwyższą wydajność ?

3.jaki dysk masz ? hdd czy ssd ? jak hdd to do wymiany

4.System windows -oryginał czy aktywatorem potraktowany ?

5.System kiedy był stawiany na nowo ?

6. Grasz na podłączonym zasilaczu ?

martmart
komentarz
komentarz

1. Nie wiem dokładnie jakie temperatury, trochę się grzeje
2. Tak
3. SSD (ADATA XPG Gammix S11 Pro 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe)
4. Oryginał
5. Dzisiaj
6. Tak

anioł2009
komentarz
komentarz

@martmart

1. do sprawdzenia bo może występować throttling który tak się właśnie objawia. Programem hwinfo np.

2. czy sterowniki do laptopa wszystkie są wgrane: chipset, magistrala i inne ? directX, visuale c++, net framework wgrane ??

martmart
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Wygląda na to że to nie problem z układem graficznym tylko z procesorem, bardzo się grzeje, temperatury sięgają 100 stopni o ile wierzyć raportom (przy włączonym assassins creed)
2. Tak, sterowniki są wgrane i wszystko zapdejtowane co się dało

temp.JPG

anioł2009
komentarz
komentarz

No to masz odpowiedź, wymaga czyszczenia i wymiany pasty na nową 

martmart
komentarz
komentarz

Dzięki, zajmę się tym

Jednak nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia - czy to możliwe że komp gorzej chodzi z nowym dyskiem SSD? Mam wrażenie że z poprzednim dyskiem tak się nie grzał

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

@martmart sam dysk nie powinien mieć wpływu na temperaturę procesora. Zdarzało się to ale powodował zwarcie na płycie głównej,  tutaj myślę że po wymianie pasty termoprzewodzącej i wyczyszczeniu lapka powinno wrócić wszystko do normy.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.