x-kom hosting

Mały smartfon do 800 zł

Wajdaj
utworzono
utworzono (edytowane)

Serdecznie witam i proszę o radę. Potrzebuję smartfon do podstawowych zadań - dzwonienie, smsy, whatsapp, signal, jakaś przeglądarka do wyszukiwania wiadomości, czytnik tekstów i aparat foto w jakości użytkowej (nie musi konkurować z lustrzanką). Bez gier, filmów, super muzyki do słuchania. Budżet do ok. 800 zł. Priorytetem za to jest wielkość... W starych proporcjach to max. 5 cali, w nowych 6 cali. Nie wiem, czy to w ogóle realna sprawa. Znalazłem na allegro Galaxy a40, który wydaje się idealny co do ceny i gabarytów, ale to modele powystawowe (choć nawet z 2-letnią gwarancją) - więc nie wiem, czy ryzykować taki zakup. To telefon z początku 2019 roku, ale chyba Samsung ma zasadniczo niezłe wsparcie przez kilka lat. 

 

https://allegro.pl/oferta/samsung-galaxy-a40-4-64gb-dual-sim-a405fn-ds-black-14000479023

 

Zamiast tego z nowych modeli chyba tylko Motorola edge 30 neo - ale to już i tak ponad 6 cali... 

Czy dałoby się w tym budżecie znaleźć coś innego wartego uwagi? Czy zaryzykować tego galaxy a40, czy raczej Motkę?

 

 

Edytowane przez Wajdaj

ThreeG
komentarz
komentarz

Co do A40 to używałem go jeszcze kilka miesięcy temu i widać, że już nieco stracił na płynności, jednak do prostych czynności jeszcze mógłby spokojnie posłużyć jakiś czas. Co do wsparcia to ostatnia łatka bezpieczeństwa jest z marca 2023 i nie wiadomo czy coś jeszcze będzie.

 

Jeśli chodzi o podobne gabaryty to możesz jeszcze rozważyć Pixela 4/4a czy 5. Jeśli chodzi o Samsunga to teoretycznie jest jeszcze S10 i S10e, jednak musiałbyś poszukać dobrze aby się zmieścić w budżecie, no i też co do S10e to z tego co pamiętam, dość krótko trzyma bateria. Poza tym jest jeszcze Galaxy A41 i właśnie wspomniana Motorola Edge 30 Neo.

Wajdaj
komentarz
komentarz

"Sercowo" skłaniam się do Samsunga, więc może faktycznie A41, bo jest nawet ciut mniejszy od Edge 30, ale też i ciut starszy. Z telefonami od Googla nie spotkałem się osobiście do tej pory - może jakieś niepotrzebne uprzedzenie do firmy, głównie w kwestii bezpieczeństwa zawsze mnie dystansowało. Ale przyjrzę się.

 

A jak podchodzić do ofert telefonów powystawowych - czy szukać zdecydowanie nowych, czy ryzykować?

ThreeG
komentarz
komentarz

Ja również nie miałem jeszcze nic od Google, jednak czysty android i całkiem długie wsparcie daje nadzieję na dłuższe "życie".

 

A co do ofert powystawowych to moim zdaniem trochę loteria, z reguły można trafić fajne sztuki, ale ktoś może powiedzieć że telefon może mieć przez to zużytą baterię czy ekran, jeśli faktycznie był przez większość czasu włączony na wystawie.

 

Inna kwestia że niektórzy sprzedawcy nieco kręcą i niby powystawowy telefon pochodzi z innego źródła (chociaż głównie ta praktyka jest stosowana dla iPhone'ów).

 

A i jeszcze ogólnie co do kwestii używany vs nowy - jeśli chcesz mieć gwarancję itd. to pewnie najlepiej kupić od takich znanych sklepów, natomiast jak dobrze poszukasz to można znaleźć używane czy prawie nowe sztuki taniej od nowych i czasem nawet z gwarancją. Jednak w takim przypadku (głównie w przypadku nowszych modeli) trzeba uważać czy np. telefon nie był kupiony u operatora na raty bo przez niepłacone raty telefon może zostać zablokowany i wtedy zostajesz z tzw. przyciskiem do papieru.

Także w skrócie - można trafić jak najbardziej niezłe okazje ale trzeba zwracać uwagę na opis czy sprzedającego.

  • Dziękuję 1
Wajdaj
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc. Poszukam czegoś sensownego w zaproponowanych modelach.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.