x-kom hosting

Msi Rtx3070 ventus 3x - zasilacz

Motoholic
utworzono
utworzono

Cześć. 

Od niedawna mam w swojej skrzynce wrzuconego RTX 3070. Całość wygląda tak:

-B450 gaming plus max 

-ryzen 5600x

-Rtx 3070

-16gb ddr4 3000mhz

 

No i zasilacz Spc Vero L3 600w Plus Bronze. 

Tutaj pojawia się pytanie, zasilacz użytkuje od 4 lat, nie było z nim żadnych problemów. Znajomy twierdzi, że powinienem od razu wymienić zasilacz od kiedy wsadziłem rtx, że te 600w to jest takie pogranicze że aż strach na tym działać. Z kolei przeglądając grupy i fora o pc zdania są podzielone, powiedziałbym nawet z przewagą opinii że zasilacz jest wystarczający. 

 

Miałem w planach następnie wymienić ramy na 32gb 3600mhz, ale teraz mam mętlik przez ten zasilacz. Co myślicie o tym? 

Myślałem też o UV, ale z kolei doradził mi znajomy, że na takim pograniczu działania tego zasilacza razem z rtx to lepiej nic ie kombinować, bo może być gorzej niż lepiej. Polecił mi zasilacz 1000w, chociaż myślałem o 750 ale cena w sumie nie odbiegają od siebie, tyle że marką.

 

Endorfy Supremo FM5 750w Gold

Gigabyte P1000GM 1000w Plus Gold

 

Będę wdzięczny za podpowiedzi. 

 

 

Sławomir
komentarz
komentarz

1000W to się Bierze do rtx 4090..

Te 600W wystarczy do tej karty.. ile ona bierze prądu 250W maks przy OC.

zasilacza nie trzeba wymieniać.

 

cały zestaw nie podleci nawet do 400W poboru prądu.

  • Dobra wypowiedź 1
Mogeto
komentarz
komentarz
18 minut temu, Motoholic napisał:

Znajomy twierdzi, że powinienem od razu wymienić zasilacz od kiedy wsadziłem rtx, że te 600w to jest takie pogranicze że aż strach na tym działać.

Nie patrz na to co mówi specjalista znajomy, tylko patrz na testy.

Tutaj masz potwierdzenie, że karta bierze max 250 watów

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-3070-founders-edition/31.html

 

Motoholic
komentarz
komentarz

Jeżeli wierzyć danym z nakładki od Nvidii to podczas grania w 1080p Rtx pobiera jakoś do 220-230w. Podczas stress testu w Furmarku brała bodajże 220w.

Więc wnioskuję, że w sumie nawet ten UV jest niezbyt potrzebny przy takiej konfiguracji. 

Nie wiedziałem po prostu jak to się ma do reszty podzespołów, skoro z jednej strony byłem mocno przekonywany do tego zasilacza, a z drugiej czytałem że aktualny jest wystarczający to się zrobił mętlik w głowie. 

Dobra czyli w takim razie następnym krokiem będzie wymiana ramu, dziękuję za rozjaśnienie. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.