x-kom hosting

Procesor a taktowanie pamięci RAM

Trejk
utworzono
utworzono

Cześć, posiadam obecnie AMD Ryzen 5 3600 i 32 GB pamięci RAM DDR4 Crucial Ballistix 2400 MHz CL 16. Chcę dokonać upgrade'u procesora, ponieważ doświadczyłem już parę razy z jego strony tzw. bottlneck'a w różnych programach/grach. Przynajmniej windows wskazywał na 100% zużycia podczas pomiaru. Nie chcę wymieniać połowy sprzętu dlatego nie idę w Intela czy nowsze generacje AMD i myślę o Ryzen 5 5600X. Pytanie czy to taktowanie pamięci RAM mocno wpłynie na procesor?

 

Chciałbym uniknąć konieczności wymiany płyty głównej, RAM i procka żeby zyskać wydajność. 

 

Reszta podzespołów to MSI B450-A PRO MAX, RTX 3070 Ti

dziobaczek
komentarz
komentarz

@Trejk posiadam 5 3600 i ram 3200 i nigdy nie mialem wykorzystanie procka w 100procentach w grach mam 98 99 ze strony gpu RX6800XT i od 65 w górę cpu czasami nawet mniej zalezy od gry , procek troszeczke podkrecony przez ryzen master,  gram w 1440p jezeli grasz w 1080 to przyrost na pewno bedzie spory po zmianie CPU i przydalo by sie zmienic te ramy na 3600

Trejk
komentarz
komentarz

@dziobaczek Jesteś w stanie powiedzieć procentowo jaki może być spadek wydajności R5 5600X z tymi RAM 2400 MHz w porównaniu z takimi 3600?

dziobaczek
komentarz
komentarz

@Trejk Niestety nie jestem takim znawca , może nich wypowie się jakiś specjalista , Ale procesory AMD lubią szybka pamieć i gdybym miał większe pojęcie przy skladaniu kompa na pewno bym wziął 3600 
 

DDR4-2666 MHz
DDR4-2400 MHz
DDR4-2133 MHz
twoja plyta obsługuje takie pamięci, wiec zostaje chyba tylko OC
anioł2009
komentarz
komentarz

Screenshot_1.png.d7252ad9c216d0e699c2a3449ab4fc3d.png

 

Obecne ramy nie wskoczą przez xmp na 3200 chociaż ?

 

Różnica miedzy 2400mhz a 3600 jest znaczna w niektórych grach ( nie we wszystkich ale to darmowe klatki więcej ).

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.