x-kom hosting

Dell G2422HS - kompatybilność z laptopem

janedoe
utworzono
utworzono

Witam,

Szukam monitora dla dziecka i chciałbym się upewnić czy znaleziony przeze mnie monitor będzie spełaniał swoją rolę. Monitor miałby być podłączony do laptopa, który głównie jest używany do gier-strzelanek, stąd celuję w monitor z odświeżaniem 144Hz.

Posiadany laptop: Asus VivoBook 15 X512UB
Port: HDMI 1.4 (wg. specyfikacji Asusa)
Grafika: NVIDIA® GeForce® MX110

Ze względu na ograniczenia portu HDMI, celuję w monitor 24" i znalazłem Dell G2422HS. Natomiast po zajrzeniu w specyfikację mam następujące pytania:

  1. Czy ten monitor będzie w ogóle kompatybilny skoro jego częstotliwość odświeżania wynosi 165Hz podczas gdy HDMI obsługuje max 144Hz? Czego tutaj mogę się spodziewać? Co się wtedy dzieje jeśli jest rozbieżność w tym aspekcie? Występuje jakiś konflikt?
  2. Wg. specyfikacji tego monitora posiada on złącze HDMI 2.0. Czy konfliktuje to w jakiś sposób z portem 1.4 w laptopie?
  3. Czy ten laptop z taką grafiką w ogóle uciągnie monitor o takiej częstotliwości odświeżania? Czy może trzeba sobie dać spokój i zapomnieć o 144Hz? Jeśli tak, to prosiłbym o pomoc w doborze innego monitora niż wspomniany.


Z góry dziękuję za pomoc!

janedoe
komentarz
komentarz

Właśnie doczytałem, że G-Sync 'działa' tylko poprzez Display Port, więc ostatecznie zrezygnuję z tego monitora. Korzystając jednak z okazji dopytam, czy mimo niespełniającej wymogów konfiguracji (w tym przypadku brak DisplayPort) rozumiem, że ten monitor by działał tylko nie miałby wsparcia G-Sync? 
I czy podobnie jest gdybym np. kupił monitor z FreeSync? Czyli działałby, natomiast bez tez tego wsparcia jakie zapewnia ta technologia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.