x-kom hosting

Undervolting RX580 4GB

DuckyB
utworzono
utworzono

Witam
Karta pracuje średnio na 50/60 stopni w picku 70 stopni. Temperatura ta wydaje mi się dosyć wysoka ze względu na to że gram głównie na niskich ustawieniach graficznych. Spróbowałem undervoltingu w tej konfiguracji:
image.thumb.png.5381a1e7ca171177b3128f49729ac4ad.png
Po czym dostałem bluescreena, komputer uruchomił się ponownie i powrócił do ustawień fabrycznych, co może być przyczyną? Zastanawia mnie również czemu na stanie 4 jest domyślnie 1181 mV i dlaczego na słupkach ta biała kreska nie kończy się na słupku tylko niżej? Chyba w żadnym poradniku tak nie wyglądało

image.thumb.png.2ebd173d6d81c7826fe65910321eb3ca.png

 

CPU: AMD R5 3600 3,6GHz

GPU: Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ 4 GB GDDR5

MB: MSI B450 TOMAHAWK MAX

RAM: G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16

Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze

 

Pozdrawiam
 

leelareso
komentarz
komentarz

70c nie jest aż tak straszne zamiast bawić się w undervolting wymień pastę na nową.

DuckyB
komentarz
komentarz

Okej jednak chciałbym zaradzić problemowi jak wyżej i dowiedzieć się dlaczego tak jest

leelareso
komentarz
komentarz

ale co? pisałeś o wysokich temperaturach, za niskie napięcie dałeś to wywaliło. a dlaczego tak jest bo tak ustawiłeś. Przywróć domyślne i próbuj =)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.