x-kom hosting

Płyta główna i ram pod procesor i3 10100f

borman1234
utworzono

Sławomir
komentarz
komentarz

Nie wiem, ja bym tego nie kupował..

  • Wersja: OEM (brak sterowników, opakowanie zastępcze)
  • Uwagi: brak maskownicy portów

 

Nie wiadomo czy sterowniki są w internecie do tego cuda..

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Kupiłeś już tego i3 10100F czy dopiero masz w planie kupić?

borman1234
komentarz
komentarz

Kupiłem już i zastanawiam się nad płytą miałem zamiar kupić H410 ale ona odczytuję pamięć ram do 2666 i3/i5, więc myślałem że kupię B560 odczyt do 3200 MHZ, ale jest zbyt droga i sam już nie wiem, czy jest duża różnica w FPS między 2666 a 3200.

Mogeto
komentarz
komentarz

Kup teraz RAM 3200. W przyszłości gdy przyjdzie potrzeba modernizacji, zaktualizujesz bios w płycie głównej i wymienisz procesor na i5 11400F który wspiera RAM 3200, więc będziesz miał 3200. Przy czym - kup normalną płytę H410 (Gigabyte, MSI, ASRock, Asus), a nie ECSy. Można jeszcze ewentualnie H510, o ile znajdziesz w tej samej cenie co H410.

borman1234
komentarz
komentarz

Ale chyba płyta H410 nie będzie działać z tym procesorem, przeglądam te płyty na stronach producenta i nie ma tam tego procesora.

Mogeto
komentarz
komentarz

Przy H410 zależy od konkretnego modelu, dlatego przed zakupem warto sprawdzać listę wsparcia. Natomiast wszystkie H510 obsługują Intele 11gen.

Na H470 również nie powinno być problemów z obsługą 11gen.

Generalnie niezależne jaki chipset wybierzesz - nie kupuj ramu 2666, bo różnica w cenie jest tak mała, że szkoda brać wolniejszy. 3200 może przydać się w przyszłości.

Tutaj masz H510 w umiarkowanej cenie:

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-prime-h510m-k-8408567

Choć z drugiej strony dopłata do B560 jest symboliczna:

https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-asrock-b560m-hdv-r3-0-s1200-matx-14281370827

https://allegro.pl/oferta/adata-xpg-gammix-d10-16gb-2x8gb-ddr4-3200mhz-14743187639

 

borman1234
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie spodziewałem się że płyta główna będzie mnie drożej kosztować niż procesor za którego dałem 220 zł, ale bardzo dużo jest na allegro lub olx tych uszkodzonych i najczęściej uszkodzenie to brak obrazu, może mi się wydaję nie przeglądałem innych płyt.

Mogeto
komentarz
komentarz

Kupić procesor to nie problem, kwestia z dostępnością płyt głównych. Jak będziesz miał szczęście, to na dniach może wyłapiesz używaną w okolicach 170zł. Zapotrzebowanie jest spore, a płyt mało, więc szybko znikają. A jeśli się nie uda, to najwyżej weźmiesz fabrycznie nową.

borman1234
komentarz
komentarz (edytowane)

Płytę główną pewnie kupię nową, a pamięć ram mogę kupić używaną zawsze zaoszczędzę te powiedzmy 50 zł albo więcej, jeśli będę kupował pamięci ram to jakiego producenta najlepiej kupić a którego omijać jeśli ma to jakieś w ogóle znaczenie, i prosić sprzedającego o wyniki z memtest i chyba tyle.

Sławomir
komentarz
komentarz

Asrocka bym omijał, nie mają gniazda na dysk m.2

Chyba że komuś wystarczy dysk pod sata3.

borman1234
komentarz
komentarz

Wystarczy mi dysk na Sata 3

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.