x-kom hosting

Jaki ram ddr4 non-eec do xeon e5 2666v3?

koniu82
utworzono
utworzono

Cześć.

Skuszony niskimi cenami na aliexpress zakupiłem procesor taki jak w tytule i płytę główna huanan x99 p4. Moje pytanie brzmi: jakie pamięci nie serwerowe będzie obsługiwała ta płyta? Chodzi mi o konkretne modele. Gość z polskiego przedstawicielstwa producenta mobo pisał mi, że płyta obsługuje pamięci, które mają 8 ranków, a nie 4. Nie wiem za bardzo o co chodzi. Jeśli ktoś z forumowiczów może mi pomóc i podać jakieś modele ddr4 byłbym bardzo wdzięczny.

Pentium320
komentarz
komentarz

Nie słyszałem o limitach w kwestii modułów RAM na X99, z tego co mi sie wydaje, to powinny odpalić każde, nie wiem jedynie jak na takiej chińskiej płycie, bo tam chipsety są z recyklingu i w praktyce to może nie być X99 tylko jakiś inny przebrandowany 

Weź pod uwagę, że Xeony V3 to max 2133MHz, szybsze będą i tak zdetaktowane do takiej prędkości i nie ma możliwości obejścia tego, dlatego jak chcesz iść bardzo po kosztach i znajdziesz używane bardzo tanio tak powolne moduły, to wystarczą.

Sam używam mieszanki najbardziej podłych Kingstonów HyperX Fury 2133 CL14 i 2400 CL15 z początku produkcji DDR4 i działają, z Tridentami Z czy nowszymi Fury 3200 CL16 też nie miałem problemu, aczkolwiek to nie na chińskiej płycie.

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.