x-kom hosting

Lenovo legion y520 stracił moc

purtakovski
utworzono
utworzono

Witam. Mam taki problem ze laptop, którego używam od jakichś 6 lat nagle z dnia na dzień stracił moc. Jako laik coś poszperałem ale to jednak mnie przerosło. Pierwsze co zauważyłem to to  że laptop długo się włączał, zazwyczaj w ciągu jakichś 10 sekund mogłem już na nim pracować. Drugą sprawą jest to, że chodze po ustawieniach i też wszystko reaguje wolniej, wolno się wczytuje, strony internetowe chodzą wolniej. Laptop działał dobrze i nagle stracił jakby z 50% mocy. Zaniosłem to do serwisu i gość mi powiedział że to pewnie będzie wina dysku, powiedział że dysk na którym stał system ma juz 6 lat I jest do wymiany, no ok wymienił mi dysk na nowy, wyczyścił go trochę w środku i zmienił pastę na procesorze, przeinstalował system, coś tam poaktualizowal i stwierdziłem że laptop działa tak samo jak działał. Wydałem 570 zł za nowy dysk ssd 2tb, wymianę pasty i czyszczenie a laptop działa tak samo. Po odebraniu ściągnąłem najnowszy sterownik graficzny i go zainstalowałem i nadal jest to samo. W menadżerze urządzeń zauważyłem że sekcji kart graficznych zamiast pisać intel HD graphics 630 karta nazywała się podstawowa karta graficzna Microsoft czy jakoś tak, zaktualizowałem ja i w sumie zrobiło się tylko trochę lepiej, w ustawieniach mam włączony priorytet na kartę dedykowana, na baterii mam tryb wydajnościowy, nadal jest słabo, w Wowie w którego grałem bez problemu mam po 20-30 fps. Wydaje mi się że problem polega na jakiejś zmianie ustawień. 

 

Co do mojego sprzętu to jest to lenovo legion y520 15ikbn model 80wk

I5 7300hq, 1050 4gb, 16gb razu, 

Dysk który został wyjęty to model mz-vlw1280 128gb pcle nvme z 2017 a chłop włożył mi wd blue 2tb sn570. Dysk niczego nie zmienił, laptop chodzi tak samo, wydałem na to 600zl. 

 

Czy ktoś ma może pomysł co jest nie tak? Naprawdę laptop z dnia na dzień padł, żona nie widzi problemu bo tylko odpali film ale ja czuję że laptop chodzi o wiele wolniej.

Sobiepan
komentarz
komentarz

może warto przetestować pamięć RAM za pomocą oprogramowania MEMTEST

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.