x-kom hosting

Posiadam karte graficzna MSI Geforce RTX 2080 Ti 11GB

Gunteddy
utworzono
utworzono

Dobry wieczór, posiadam tak jak w temacie a do niej zasilacz Corsair HX 750 Platinum.  
Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej na RTX 4080. Czy warto ? i Czy taki zasilacz starczy. 
Pozdrawiam

Pentium320
komentarz
komentarz

Do jakiego procesora? Ogólnie do jakiej reszty komputera?

Jaki masz monitor i w jakiej grasz rozdzielczości?

Do jakich gier? Kilka przykładowych tytułów.

Jaki budżet na kartę?

Gunteddy
komentarz
komentarz (edytowane)

Oki podaje całą  specyfikacje. 
Procesor: AMD Ryzen 9 3900X
Gaming Pro Carbon X570
MSI Geforce RTX 2080 Ti 11GB
HyperX Predator (32 GB,3200MHz)
Samsung 1TB 860 EVO
Samsung 1TB 970 PRO\512 PRO
Deepcool CASTLE 360RGB

Corsair HX750 750Wpl

Msi Optix G27C4 27 i  Random Hp Compaq 

 

Ogólnie planuje kupić 3 monitor - plus tą karte 4080 RTX 
Streamuje troszke i na pewno ogrywam wszystko. Przeważnie Liga, New World , Inne Moba.
Czy wymieniać coś z tego zestawu ? 
Chciałem kupić taką MSI Geforce RTX 4080 GAMING X TRIO 16 gb GDDR6X 

Koszt ponad 6500 

Pentium320
komentarz
komentarz

RTX 4080 do monitora 1080p i to jeszcze w grach moba to potężny overkill, może New World by z tego skorzystał, ale dalej nie w 1080p.

 

Jeśli chcesz wydać cały budżet na modernizację, to prędzej poszedłbym w rozwiązanie:

zmiana procka na Ryzen 7 5800X3D - to najmocniejsze co możesz dostać na tą platformę w zasadzie ją "wymaksowując", jednocześnie świetny procek do gier. Sprzedając R9 3900X też trochę z tej inwestycji Ci się zwróci.

Polowanie na kartę pokroju RTX 4070 Ti lub jeszcze lepiej Radeona RX 7900 XT. Te karty w sensownych wersjach da radę dostać w okolicy 4000zł. Do 1080p nie mówiąc o grach moba to jest dalej potężny overkill, ale przy 5800X3D wyciągniesz w tego typu grach max ile to możliwe, zapas mocy zostaje na przyszłość, i mocno sugeruję przejście na 1440p.

Zasilacz wystarczy.

  • Dobra wypowiedź 1
Gunteddy
komentarz
komentarz

Czym ten procesor różni się od mojego obecnego? Nie posiada on mniej rdzeni?

Myślałem ,że procek jest właśnie spoko. 

A jaki monitor lepiej kupić ?  Żeby grać w najlepszych rozdziałkach. 

Pozdrawiam.

rafalluz
komentarz
komentarz

Ma 3D cache i nowszą architekturę, która podnosi wydajność w grach.

  • Dobra wypowiedź 1
Gunteddy
komentarz
komentarz

Czyli wymianka procka na inny będzie lepszym pomysłem ? Ryzen 7 5800X3D ? Taki czy jakiś lepszy? 

Pentium320
komentarz
komentarz

5800X3D to najlepsze co możesz dostać na swoją platformę, zarazem najlepszy procesor do grania jaki AMD ma w swoim portfolio na AM4, często szybszy nawet i od niektórych nowszych modeli na AM5 (tych, których 3D Cache nie mają). Warto, zwłaszcza do gier które mocno siedzą na procesorze, a dokładnie takimi są gierki moba.

Do tego za resztę pieniędzy dobierasz którąś z grafik, które wymieniłem i to dodatkowo da kopa w grach które wymagają mocnego GPU.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.