x-kom hosting

Problem z I7 13700KF

Jerek
utworzono
utworzono

Witam, mamIntel Core i7-13700KF na płycie Gigabyte Z790 UD AX DDR5 LGA1700 z chłodzeniem Endorfy Navis F280 Black 280mm.

Od jakiegoś czasu mam dziwne sytuacje z temperaturami procesora. Chociażby przy włączeniu kasyna na stronie internetowej chłodzenie zaczyna chodzić na max i temperatury osiągają po 99/100 stopni w szczytowych momentach. Takie sytuacje dzieją się w konkretnych programach albo na konkretnych stronach. Nie wiem czy to jest spowodowane chłodzeniem na temat, którego ostatnio miałem oddzielny post, czy bezpośrednio jest to powiązane z moim procesorem. Dla porównania, mój znajomy ma zdecydowanie słabszy komputer i w takiej grze jak New World, która jest typowo procesorowa na tych samych ustawieniach co ja, a nawet na wyższych, z jedyną różnicą jaką jest rozdzielczość bo ja gram na 2k, a on na full hd, jego procesor osiąga po około 55 stopni, a mój potrafi skakać od 75 do 90. 

Z góry dzięki za pomoc

Mogeto
komentarz
komentarz

Na fabrycznych ustawieniach ten procesor się grzeje i ma wysoki pobór energii. Zalecany undervolting.

Jerek
komentarz
komentarz

Myślałem o tym natomiast wątpię, że przy przeglądaniu niektorych stron internetowych chlodzenie powinno chodzić na max i temperatury osiągające 80/90 stopni

anioł2009
komentarz
komentarz
Dnia 26.11.2023 o 23:28, Jerek napisał:

mój znajomy ma zdecydowanie słabszy komputer i w takiej grze jak New World, która jest typowo procesorowa na tych samych ustawieniach co ja, a nawet na wyższych, z jedyną różnicą jaką jest rozdzielczość bo ja gram na 2k, a on na full hd, jego procesor osiąga po około 55 stopni,

Bo ma słabszy komputer...

 

Generalnie temperatura jest za wysoka. Sprawdziłbym dla pewnosci pastę i wymienił na nową.

No i undervolting wskazany jak Kolega wyżej poradził...niestety to są grzałki i skoki napięcia na rdzeniu to skoki temperatur.

Jerek
komentarz
komentarz

Okej. Jakaś polecana pasta to nałożenia? Będę montował cooler master masterliquid 360 atmos i nie wiem czy ta pasta, która jest w zestawie jest ok. 

I dodatkowo czy jest jakiś rozsądny poradnik do undervoltingu tego procesora? Nigdy tego nie robiłem i nie chciałbym niczego rozwalic

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.