x-kom hosting

Co wymienić aby grac w CS 2

Patryk011217
utworzono
utworzono

Witam wszystkich,

 

Proszę o pomoc w wyborze podzespołów do mojego komputera.

 

Płyta główna h110m pro-d

Procesor g4560

Karta graficzna gigabyte rx 460 2gb

Ram 12gb ddr4 2400mhz (1x8, 1x4)

 

Podczas gry w cs2 na minimalnych ustawieniach zużycie procesora jest na poziomie 60% a karty 100%.

 

Gra na minimalnych potrzebuje lepszego procesora niz mam ale karta graficzna to minimum 1gb, co jest przyczyną takiego zuzycia grafiki?

Co wymienić od czego zaczac itd..

 

Przepraszam za chaotyczność opisania ale 1 raz pisze post i nie wiem od czego zaczac.

 

Jesli wybrałem zły dział Proszę o przeniesienie.

 

Pozdrawiam ;)

Mogeto
komentarz
komentarz

Przyczyną takiego użycia karty graficznej jest zapotrzebowanie na moc obliczeniową przez grę.

Nie tylko pamięć VRAM ma znaczenie. Taki RX460 wydajnościowo już nie będzie błyszczał, niezależnie czy ma 2, czy 20GB pamięci.

Wrzuć tutaj GTX1060 3GB za 250zł. To bardzo dobra cena jak za kartę o takiej wydajności. Skok wydajnościowy na tle RX460 będzie ogromny.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gigabyte-geforce-gtx-1060-g1-gaming-3g-bqt

Powinieneś ruszyć też procesor, bo na 2 rdzeniach daleko nie pojedziesz. Jedyna sensowna opcja to używany i7 6700. Policytować tak do 250zł.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/procesor-i7-6700-fzl

Oczywiście musisz mieć też wystarczająco mocny zasilacz, nie wiemy jaki masz, bo nie podałeś.

Patryk011217
komentarz
komentarz

Zasilacz 350w wiecej danych nie podam bo musialbym sie jakos dobrac do wnętrza .

 

Znalazłem za 250zl taka kartę  czy mogłaby ona być?

GEFORCE GTX 1050Ti Expedition Asus EX-GTX1050TI-4G

 

I czy bedzie pasować do mojej płyty?

 

z procesorem jeszcze poczekam bo wydaje mi sie ze to karta jest najslabszym ogniwem 

Mogeto
komentarz
komentarz

GTX1050Ti jest widocznie słabszy niż GTX1060, raczej odpuściłbym 1050Ti.

1060 byłby odpowiedni, ale musisz podać model zasilacza.

Patryk011217
komentarz
komentarz

Zasilacz CHIEFTEC GPA-350S8

Mogeto
komentarz
komentarz

Zasilacz mocowo da radę, ale nie posiada wtyczki 8pin, czyli trzeba byłoby użyć przejściówki 2x molex - 8pin.   Przy czym każdego molexa podłączasz pod osobny przewód z zasilacza, tak aby rozłożyć moc na dwa przewody. Nie podłączaj dwóch molexów pod jeden przewód.

https://allegro.pl/oferta/kabel-adapter-2x-molex-pci-express-8-pin-10892896059

Jeśli nie chcesz używać przejściówek - trzeba szukać GTX1650, ale ta karta będzie trochę droższa.

W późniejszym czasie pasowałoby wymienić procesor, bo G4560 będzie przymulać.

Patryk011217
komentarz
komentarz

Gigabyte gtx 1650 super.

 

Taka karta? Znalazlem za 300 to tez nie jest ogromna cena.

 

Procesorek wymienię ale trochę później, fundusze trzeba rozłożyc ale póki co to da radę,  prawda?

Mogeto
komentarz
komentarz

1650Super, a 1650 to inne karty. Możesz GTX1650Super, ale też trzeba będzie przez przejściówkę, tak samo jak 1060.

Patryk011217
komentarz
komentarz

Och, nie znam sie kompletnie..

 

Dziękuję za pomoc, wymienie karte to dam znac jak chodzi.

 

Temat trzeba zamknąć jakoś czy pozostawić? Bow sumue uzyskałem juz odpowiedz

Kitek1337
komentarz
komentarz (edytowane)

@Patryk011217 ja na i5 10400f gtx 1060 6gb i 16gm (3600mhz) ramu mialem problem z csem. Obciazenie procesora podczas grania 30% karty graficznej na 99.7%. Fpsy w granicach 120/170 i ciezko bylo grac. Duze spadki fps, przy wiekszej ilosci smoke i molotov w jednym miejscu fps okolo 80 i odczuwalne lagi. Ogolnie ten cs jest strasznie nie zoptymalizowany dopiero zmiana karty na rtx 3070 8gb pozwolilo uzyskac plynna rozgrywke w granicach 270/300 fps. Co do wymagan producenta to wyszedl CS2 a wymagania zostaly z CSGO, wiec tym sie nie sugeruj.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.