x-kom hosting

Surfshark VPN na Windows 7 - Problem z Wirtualną Kartą Sieciową

PAWW
utworzono
utworzono

Witam serdecznie. Od trzech dni borykam się z zestawieniem połączenia w programie Surfshark VPN na Windows 7. Ponieważ Surfshark przestał wydawać aktualizacje dla Windows 7 oraz Windows 8, zainstalowałem wersję rekomendowaną przez nich na Windows 7, 4.10. Instalacja przebiegła pomyślnie, ale niestety podczas łączenia z dowolnym serwerem, wyskakuje za każdym razem błąd połączenia. Dzieje się tak w przypadku protokołu Open VPN UDP/TCP i pomimo, że Surfshark zainstalował srerowniki do swojej wirtualnej karty sieciowej, nie jest ona widoczna w centrum sieci, jest tam tylko moja fizyczna karta w komputerze. Po zainstalowaniu adaptera TAP v9 z innego źródła, wirtualna karta sieciowa wprawdzie jest widoczna, ale Surfshark nadal wyświetla komunikat i błędzie. Z kolei w przypadku wyboru protokołu WireGuard podczas nawiązywania połączenia, wirtualna karta sieciowa (połączenie WireGuard) wyskakuje tylko na parę sekund, po czym znowu się wyświetla i połączenie niby nawiązane jest prawidłowo, ale internet jest zablokowany. Również próbowałem przeinstalować kodek WireGuard z innego źródła, ale również tak jak w prztpadku TAP, nic to nie dało. Oczywiście za każdym razem wyłączałem całkowicie program wirusowy oraz firewall, ale to również nie przyniosło rezultatów. Nie mam już pomysłów i bardzo irytuje mnie ta sytuacja. Gdyby ktoś z Was wiedział w czym może być problem i jak go rozwiązać, będe bardzo wdzięczny. 

 

Pozdrawiam serdecznie, Paweł   

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. Trochę może nie na temat, ale czy nie myślałeś nad aktualizacją do Win 10, tak żeby korzystać ze wspieranej aplikacji?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.