x-kom hosting

Wymiana procesora w laptopie Lenovo z360

Damianoo520
utworzono
utworzono

Witam mam pytanie toczyczące wymiany procesora w laptopie lenovo z360 czy procesor i7 840qm zadziała na aktualnym biosie bez konieczności aktualizowania biosu ??? 

Mogeto
komentarz
komentarz

Pokaz zdjęcie z programu CPU-Z (zakładka CPU oraz Mainboard)

Damianoo520
komentarz
komentarz

Proszę przesyłam zdjęcia 

Zrzut ekranu (3).png

Zrzut ekranu (4).png

Mogeto
komentarz
komentarz

Moim zdaniem nie ruszy. A nawet gdyby ruszył, lepiej nie robić takiej wymiany, bo TDP tego i7 jest większe niż Twojego obecnego procesora, czyli sekcja zasilania i układ chłodzenia może nie wyrobić.

Damianoo520
komentarz
komentarz

@Mogeto To jaki polecasz procesor pod ten laptop ? 

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Największa szansa, że ruszy i7 640M lub 620M, ale to nadal 2-rdzeniowe procesory, więc ja bym sobie darował. Oprócz taktowań zyskasz jednie większą pamięć L3.

Damianoo520
komentarz
komentarz

@Mogeto Czyli 4 rdzeniowe procki nie zadziałają na pewno na tym Lenovo z360 

Mogeto
komentarz
komentarz

Według mnie laptop ich nie rozpozna, ale to bez znaczenia czy zadziałają czy nie - nie możesz wziąć procesora z większym TDP, bo Ci chłodzenie nie wyrobi, pisałem o tym wyżej. Jak wymieniasz procesor w laptopie, to jest najważniejsza kwestia aby wziąć procesor z takim samym TDP lub niższym.

Damianoo520
komentarz
komentarz

@Mogeto Zamówiłem procesor i7840qm i zobaczę czy mi laptop wstanie na tym procku bo chipset obsługuje procka jak nie to celuję w i5480m i zobaczę co z tym będzie.

Mogeto
komentarz
komentarz

Moim zdaniem nic z tego nie będzie, ale spróbować można. Wymiana na i5 480m nie ma sensu, bo nie zauważysz różnicy.

Damianoo520
komentarz
komentarz

To na jakim procku zauważe różnicę ? 

Przy i5 480m ma turbo a na i3 nie ma turbo więc jaki procek jest dla niego odpowiedni ? 

Mogeto
komentarz
komentarz
25 minut temu, Damianoo520 napisał:

To na jakim procku zauważe różnicę ?

Na żadnym, tutaj nie ma możliwości sensownej modernizacji. Najlepszy procesor który powinien być tutaj oficjalnie wspierany to i7 640m, przy czym przyrost wydajności na tle i3 380m będzie mały. Skoro już zamówiłeś tego i7 840qm to możesz przetestować z ciekawości, tylko pytanie co z temperaturami.

Damianoo520
komentarz
komentarz

@Mogeto Ale nie wiadomo czy mi laptop wstanie na tym procku jak myślisz odpali się ale raczej spalić się nie spali tak myślę że mu tym prockiem nie zaszkodzę 

adijedi
komentarz
komentarz

Hej, jaki masz tam dysk?

Damianoo520
komentarz
komentarz

@adijedi ssd 120 gb od samsunga 

Damianoo520
komentarz
komentarz

@Mogeto Mam pytanie do ciebie umiesz modefikować bios w laptopach ??? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.