x-kom hosting

Laptop LENOVO LOQ 15IRH8 15.6" - INTEL czy RYZEN?

DaWe
utworzono
utworzono

Cześć, planuję zakup laptopa  LENOVO LOQ 15IRH8 15.6" z grafiką GeForce RTX 4060. Zauważyłem że laptop jest w wersjach z procesorem AMD Ryzen 5 7640HS oraz Intel Core i5-13500H.

Cena jest identyczna. Tutaj moje pytanie: Z którym procesorem laptopa kupić? Wpisałem sobie w google porównanie i wydaje mi się że trochę lepiej wypada ryzen. Ale też gdzieś przeczytałem, że ryzen nie lubi się z Windowsem. Laptop będzie używany dosłownie do wszystkiego. Czy będzie jakaś różnica między tymi procesorami czy to poprostu obojętne? Może któryś procek sprawi że temperatury będą mniejsze? Co by było fajne. Ogólnie kompletnie się na tym nie znam.

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Procesory wypadają bardzo podobnie wydajnościowo...Osobiście brałbym intela, bierze mniej prądu przez co może mieć niższe temperatury w obciążeniu, ma więcej rdzeni, wiecej wątków, pamięci cache i wypada lepiej w benchmarkach przez co jest lepszym wyborem jesli jest w tej samej cenie.

DaWe
komentarz
komentarz

Mam jeszcze jedno pytanie. Na stronie media ekspert https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-lenovo-loq-15irh8-15-6-ips-144hz-i5-13500h-16gb-ram-1tb-ssd-geforce-rtx4060 laptop ten ma 16GB ramu i jest napisane że obsługuje maksymalnie 16GB. Na innych sklepach jest on dostępny w konfiguracji z 32 a nawet 64 GB. Na stronie X-com mają tylko z 16GB ramu ale Pan na czacie napisał że mają błąd na stronie i laptop obsługuje do 32GB RAM. Jak to w końcu jest z tą maksymalną obsługą RAMU i gdzie najlepiej takie rzeczy zweryfikować.

Miałem plan kupić w wersji 16GB i po 3 latach jakby mi to ciążyło to wymienić na 32GB, ale w tej chwili to już nie mam pewności czy taka opcja jest w ogóle możliwa...

anioł2009
komentarz
komentarz

@DaWe ten lapek spokojnie obsługuje 32gb ram  ( 2x16 )

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.