x-kom hosting

Paski na ekranie...

prexor123
utworzono
utworzono

Witam dzisiaj włączyłem komputer rano i na moich oczach ukazały się takie paski :( Najlepsze jest to że jak go zostawiłem tak na 5 minut to paski zaczęły stopniowo znikać i zmieniać kolory.

Monitor posiadam około tygodnia, tak samo jak kartę graficzną.
Monitor LG UltraGear 27GN800P. 
 

20231125_110741.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

Jaka konfiguracja komputera ( dokładna ) ??

Próbowałeś przepiąć kabel monitora w inne gniazdo karty graficznej?

 

Taki objaw daje martwa karta.

prexor123
komentarz
komentarz

@anioł2009 Karta Asus Rog Strix 4070TI OC, zasilacz endorfy supremo fm5 gold 750w, Ram Hyper X 32gb 3600mhz, ryzen 7 5800X3D, MSI B550 Gaming X.
Wyłączyłem go i włączyłem i widać jeszcze taki delikatne paski prześwitujące. Kabel zmieniłem na drugi ale to samo widać dalej. Jak chwile pochodzi to jakby to zaczyna znikać.

anioł2009
komentarz
komentarz

Bo jak się rdzeń rozgrzewa albo pamięci to takie prześwity, kolorki i artefakty się zmieniają...Sprawdziłbym kartę w innym kompie czy tak samo sie dzieje, jesli tak karta padnięta

prexor123
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Kurde nie mam nawet jak sprawdzić na innym PC, masakra ta karta ma tydzień czasu.... Można na tym grać i  użytkować czy raczej nie ?

anioł2009
komentarz
komentarz

@prexor123 zdarza się, to tylko elektronika. Ale nie skazuj jej jeszcze, a monitor masz jak sprawdzić ? podłączyc do laptopa czy innego urządzenia ??

prexor123
komentarz
komentarz

@anioł2009 Na laptopie normlanie widać, teraz na PC już też bo nagrzało się. Sprawdzę jutro na zimnym z laptopa, jak będzie dobrze no to trudno karta na gwarancję..

anioł2009
komentarz
komentarz
38 minut temu, prexor123 napisał:

bo nagrzało się.

Pytanie co się nagrzało, monitor czy karta w kompie :E  Potrzeba dłuższych testów, zrób jak na pisałeś " na zimno" z lapka zobacz, potem na kompie. 

prexor123
komentarz
komentarz

@anioł2009 Podłączyłem rano do laptopa i monitor działa, zmieniłem gniazdo w karcie na drugie i też działa :o

anioł2009
komentarz
komentarz

Takie pasy to nie jest normalny objaw, trzeba to obserwować. Nie masz tam wilgoci czasem gdzieś ?

prexor123
komentarz
komentarz

@anioł2009 Nie no wilgoć to raczej nie, komputer stoi na szafce wysoko, ale będę to sprawdzał codziennie co się dzieje.

  • 3 tygodnie później...
prexor123
komentarz
komentarz

Dzisiaj znowu te paski po przepięciu na inne slot w karcie...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.