x-kom hosting

Nowy komputer - nie wykrywa karty graficznej

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: leelareso ,
Draxler
utworzono
utworzono

Panowie macie jakiś pomysł co zrobić gdy nie wykrywa mi nowej karty graficznej? Zamawiałem nowy składany komputer z moreli wraz z montażem i wszystkimi takimi bajerami i w pierwszym uruchomieniu, po podłączeniu hdmi czy displayport do karty graficznej, nie ma obrazu na ekranie monitora, myszka się nie świeci, ani klawiatura.  Jedynie po podłączeniu hdmi do płyty głownej - komputer normalnie się uruchamia (przy niepodłączonej karcie do pci-e, jeżeli jest podłączona do tych kabli, wtedy nawet z płyty głównej się nie uruchamia). Nie wiem o co chodzi, nowy komputer a takie cyrki. Bios aktualizowałem i nic, nadal to samo. Karta rtx 4070.

leelareso
komentarz
komentarz

Zasilacz jaki to posiada? W innych slotach pcie też jest tak samo?

Draxler
komentarz
komentarz

tak w innych slotach jest to samo, myślę że trzeba coś w biosie poprzestawiać, ale kompletnie nie wiem jak się  do tego zabrać

 

 

Płyta główna MSI B760 GAMING PLUS WIFI

 

 

Zasilacz Endorfy Supremo FM5 Gold 750W (EY7A008)

 

leelareso
komentarz
komentarz

Powinno działać od razu, zobacz z innym GPU jak posiadasz i ogólnie co cię skłoniło do wepchania tutaj tego zasilacza? Bo może być nie sprawne GPU, ten zasilacz może mieć problemy ze sobą albo płyta główna. Jak na 100% masz podłączoną poprawnie to zwróć ten komputer albo kartę zależnie jak kupowałeś

Jak GPU było w slocie to mogło dojsć do jej uszkodzenia albo gniazda przy transporcie.

 

Draxler
komentarz
komentarz (edytowane)

Znajomy mi wybierał części do komputera i powiedział, że taki zasilacz będzie ok to mu zaufałem po prostu. Czyli bawienie się w biosie nic nie da? Cały komputer dotarł do mnie już złożony, więc możliwe że tak jak mówisz doszło do uszkodzenia podczas transportu, ale z drugiej strony jakby karta była niesprawna to by się świeciła i wiatraki w niej by chodziły?

  • Rekomendowana odpowiedź
leelareso
komentarz
komentarz
45 minut temu, Draxler napisał:

niesprawna to by się świeciła i wiatraki w niej by chodziły?

wszystko zależy od typu uszkodzenia.

 

47 minut temu, Draxler napisał:

taki zasilacz będzie ok

Ja bym nie zaufał takiemu zasilaczowi, te zasilacze endorfy to po prostu silentium pc pod innym hasłem.

Sprawdzałeś jak wygląda gniazdo pcie od karty graficznej jak i samą kartę czy nie ma żadnych widocznych uszkodzeń mechanicznych które mogły wystąpić podczas transportu?

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Draxler
komentarz
komentarz

od 2 dni nieustannie sprawdzam , wygląda w porządku, chyba najprościej będzie sprawdzić na innym komputerze czy zadziała czy nie, ale na ten moment nie mam zbytnio takiej możliwości.

leelareso
komentarz
komentarz

Dlaczego nie odeślesz go po prostu?

 

Draxler
komentarz
komentarz

odeślę, ale chciałem sprawdzić wszystkie możliwości

leelareso
komentarz
komentarz

bez podmianek ciężko dokładnie wskazać przyczynę.

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.