x-kom hosting

Problem z kartą graficzną - obraz gorszy, niż na integrze

Werner0303
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej! 

 

Jakiś czas temu zakładałem na tym forum wątek odnośnie problemów z obrazem - głównie chodziło o brak ostrości, wrażenie rozmycia i rozpikselizowanych napisów. Winy szukałem w monitorze, ale po wypróbowaniu 2 innych monitorów - okazuje się, że problem leży w PC lub ustawieniach.

 

Mam wrażenie, że w niektórych grach i aplikacjach problem występuje w mniejszym stopniu i jest mniej uciążliwy, a w niektórych bardziej. W każdym razie na przykładzie Baldurs Gate III sprawdziłem jak obraz będzie wyglądał na integrze (generalnie największym problemem są bardzo rozmyte, miejscami ledwo widoczne napisy) i okazało się, że na karcie wbudowanej w procesor obraz jest lepszy. Załączam screeny z menu głównego - po "alt+tab" widać moim zdaniem sporą różnicę - zwłaszcza po napisach na dole, które na karcie graficznej są mocno rozmazane, w przeciwieństwie do procka. Sprawdzane na tych samych ustawieniach i na tej samej roździelczości (2K)

 

Procesor: Intel Core i5 Intel Core i5-12600K

Grafika: NVIDIAGigabyteGeForce RTX3070 Ti GAMINGOC8GBGDDRX6

Monitor: LG UltraGear 27GP850

Dysk SSDSanDisk 1TBM.2 PCIe NVMe Extreme PRO

Chłodzenie procesora SilentiumPCFortis 5 Dual Fan 140mm/120mm

PamięćRAMDDR4 Patriot 16GB(2x8GB) 3600MHzCL17 Viper Steel

Płyta główna Socket 1700 MSI PROZ690-ADDR4

Obudowa do komputera be quiet! Pure Base 500DXBlack

Zasilacz: Seasonic Focus GX750W80 Plus Gold

 

Będę wdzięczny za pomoc co z tym zrobić - nie wiem czy problem leży głębiej w karcie, czy może odpowiedzialna jest za to jakaś funkcja w Geforce Expierence albo panelu Nvidia?

 

(tam gdzie jest więcej FPS w prawym górnym rogu to oczywiście screenshot z karty graficznej)

graficzna 2.png

integra1.png

leelareso
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Werner0303 napisał:

funkcja w Geforce Expierence

Kto wgl to instaluje ;d, sprawdzałeś czy ten guano programik nie zastosował ci jakiś ulepszaczy? Albo może integra on intela zastosowała jakieś.

Werner0303
komentarz
komentarz

Raczej to nie kwestia tego, pousuwałem co się dało, całe Geforce Experience też i nie ma zmian. :/ Przed formatem najpierw ściągnąłem czyste sterowniki, a dopiero potem ten program i w sumie problem był i przed i po. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.