x-kom hosting

POMOCY - Temperatura CPU

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
ziomson12
utworzono
utworzono

Predator PH16-71 

Witam dokładnie wczoraj dotarł do mnie zakupiony przeze mnie nowy Laptop a dokładniej - Acer Predator PH16-71 

Specyfikacje : 
Grafika - Geforce RTX 4080
Procesor - Intel Core i9 13900HX 

Otóz mam kłopot a dokładniej jakby laptop działa poprawnie ale nie do końca nawet podczas pisania tej wiadomości potrafi sie zaciąć delikatnie , ja pisze dalej a tekst pojawia sie sekunde poźniej. Jest to strasznie irytujące (ze względu chociażby na cene sprzętu)  gdyż w poprzednim Laptopie 3-letnim Acer Nitro 5 nie napotykałem takich kłopotów.
Podczas grania Temperatura osiąga wyniki 90 stopni Procesor jak i Również karta graficzna podczas grania żadnych zastrzeżen oprócz tej właśnie temperatury co mnie martwi przez co zamiast cieszyć się Rozgrywką patrze na temperatury. 

W czasie spoczynku temperatura procesora osceluje w okolicach 50-60 stopni ale naprzykład podczas pobierania gry na Steam nagle wzrasta do 90 potem spada do 70 i tak na okrągło. A czasami stoi w miejscu. Czy to normalne przy tak mocnym sprzęcie? Gdyż mam z tym do czynienia po raz pierwszy. 

Byłbym wdzieczny za odpowiedź... 


 

Zrzut ekranu 2023-11-23 124201.png

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz
14 minut temu, ziomson12 napisał:

Czy to normalne przy tak mocnym sprzęcie? Gdyż mam z tym do czynienia po raz pierwszy. 

Topowe konfigurację są skazane na takie temperatury i problemy, w przypadku acera tym bardziej bo ich laptopy niestety nie mają za dobrych układów chłodzenia.

Przykra sprawa wydać tyle kasy i nie dostać tego za co się zapłaciło bo podejrzewam że gpu zrzuca zegary do poziomu rtxa 4060 a cpu do poziomu 12500h :E 

Wiem że nowy sprzęt i w ogóle ale tutaj tylko ciekły metal i porządna podkładka ( zarazem głośna bo inaczej się nie da ) tylko pomogą schłodzić ten laptop...no poza układem chłodzenia wodą bo to byłoby idealne rozwiązanie.

 

Po krótce: tak, takie laptopy i konfiguracje tak mają..Tylko niektórzy producenci dają jeszcze komory parowe i grubsze rurki cieplne żeby lepiej ogarniać temperatury, acer niestety jedzie na budżecie. Przy takim cpu i gpu z takimi wysokimi tgp powinna być komora parowa a nie same rurki :niepewny:

 

Screenshot_1.png.c4fcf53da3aac854a6bdae5f5ea1dc8e.png

ziomson12
komentarz
komentarz

@anioł2009  Czyli rozumiem że nic nie moge zrobić.. Podkładke mam najzwyklejsza ale najwyraźniej trzeba bedzie poszukać nowej/lepszej , Dziekuje za odpowiedź. Pytanie tylko jak długo przy tych temperaturach moge grać i jak duże ryzyko że sprzęt sie popsuje? 



 

Zrzut ekranu 2023-11-23 135109.png

anioł2009
komentarz
komentarz

Producent powie Ci że nic się nie dzieje i że mieści się to w parametrach Intela. Ale tu nie o to chodzi, tu chodzi o to co się dzieje przy tych temperaturach: throttling, spadek fps, ścinki itp.   Jak długo popracuje ?? Może być różnie: do gwarancji, 3 msce, 14 mscy...nie da się tego przewidzieć ot tak. Ja miałem laptopy u siebie które przegrzewały się i po kilku miesiącach miały już przebarwione rdzenie na cpu i gpu więc długo już im nie zostawało prawdopodobnie po gwarancji zaraz padły dlatego zalecałem klientom  je sprzedawać.

 

 

Próbowałeś ustawić wentylatory żeby wiały na maxa ??? Jaka wtedy będzie temp cpu i gpu w grach??

 

Podkładkę kupuj taką żeby jak najwięcej powietrza zasysała czyli nie leżała płasko na biurku tylko była pod kątem i trzymała laptop ze 2-3cm nad blatem minimum.Warto rozważyć notepal u3 plus

 

Z takimi podzespołami warto pomyśleć o laptopach z wodą - np hyperbook liquid. Eliminuje to problem temperatur i hałasu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.