x-kom hosting

Problem z procesorem ryzen 5 3400g

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
Krzychu12344
utworzono
utworzono

Cześć mam problem z procesorem ryzen 5 3400g procesor posiada 4 rdzenie 8 wątków . W menadżeru zadań pokazuje mi 2 rdzenie 4 wątki . Czy da rade to naprawić? Jakby co mam windows 11

Zrzut ekranu 2023-11-22 182839.png

Mogeto
komentarz
komentarz

Meneger urządzeń -> procesory i sprawdź czy jest tam 8 procesorów logicznych. Dodatkowo w programie CPU-Z możesz sprawdzić, czy wykrywa 4/8.

 

Krzychu12344
komentarz
komentarz (edytowane)

Jest 8 procesorów logicznych . Wykrywa niestety te 2 rdzenie 4 wątki , masz może jakiś pomysł jak to naprawić?      Tak wogóle to o co  chodzi z tym core 0 i core 1 to czasami nie jest rozdzielone jakoś? 

 

Zrzut ekranu 2023-11-22 215644.png

Edytowane przez Krzychu12344
  • Rekomendowana odpowiedź
Mogeto
komentarz
komentarz

Trzeba wejść w bios płyty głównej i wczytać fabryczne ustawienia.

Przed uruchomieniem Windowsa trzeba wcisnąć klawisz i wejść do biosu. Zazwyczaj jest to klawisz DEL, ale może być inny.

Restore Defaults lub Load Optimized Defaults. W każdej płycie to się inaczej nazywa.

Później Save and exit.

17 minut temu, Krzychu12344 napisał:

Tak wogóle to o co  chodzi z tym core 0 i core 1

Numeracja rdzeni. Pierwszy rdzeń jest oznaczony jako 0.  Drugi rdzeń jako 1 i tak dalej.

Krzychu12344
komentarz
komentarz

Nie usunie to aplikacji ani nic nie zmieni na kompie? jutro zrobię jak się

uda napisze . Z góry dziękuje za fatygę 

 

Krzychu12344
komentarz
komentarz

To w ogóle trzeba w płycie głównej zrobić czy jak ?

 

Mogeto
komentarz
komentarz

No tak. Tuż po uruchomieniu komputera naciskasz klawisz DEL i wchodzisz w bios, Pisałem o tym wyżej.

Krzychu12344
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem jak to zrobić . Mam płytę główną od HP  Wersja płyty głównej    KBC Version 08.98.00 .  Moze wiesz jak to zrobic czy nie zabardzo? I wogóle nie lepiej na przykład baterie z płyty głównej wyciągnąć i ponownie wsadzić ? 

 

Edytowane przez Krzychu12344
Mogeto
komentarz
komentarz

Tak, możesz odłączyć komputer od prądu i wyjąć baterię na 40min. Wyjdzie na to samo.

Krzychu12344
komentarz
komentarz

dobra dzięki za pomoc ,

 

jak się uda napisze. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.