x-kom hosting

Bon dla nauczyciela (5000-6500zł)

Yan1337
utworzono
utworzono

Witam

Przychodzę z pytaniem odnośnie laptopów które można kupić przy użyciu bonu dla nauczyciela. Poszukuję laptopa z dedykowaną kartą graficzną aby można było jakieś gierkę odpalić(najlepiej rtx z serii 30 lub 40). Czy szanowne forum mogłoby mi coś polecić? Wiem że jest spory problem z dostępnością i gwarancją(36mieś). 

Planowany budżet to bon + max 4000zl. 

Z góry dziekuję za pomoc.

iSkuL
komentarz
komentarz

Cześć,

tutaj możesz kupić laptopy z Bonem dla nauczyciela, które są gamingowe:

Link

Z bonem nauczycielskim gwarancja wydłuży się na 36 mies + zainstalują 64 bit system. Na stronie masz odpowiedzi na wszystkie pytania, a jeśli czegoś nie znajdziesz możesz przedzwonić lub napisać. Sprawnie odpowiadają.

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

W tym budżecie masz HP Victus 15 Ryzen 5-5600H/8GB/512/Win11 RX6500M 144Hz za 3 999 zł. Ma mocniejszą grafikę RX6500M z 4 GB VRAM (niż poniższy Dell), 6 rdzeniowy procesor Ryzen 5, dysk SSD 512 GB, matowy ekran IPS 144 Hz i Windows 11. Wady to tylko 8 GB RAM.

Druga opcja to Dell Latitude 5530 i7-1265U/16GB/512/Win11P MX550 za 5 699 zł. Ma 10 rdzeniowy procesor i7, 16 GB RAM, dedykowaną grafikę MX 550 z 2 GB VRAM, dysk SSD 512 GB, matowy ekran o dość dużej jasności 400 cd/m², Windows 11 Pro i gwarancja w systemie Dell Pro Support.

Edytowane przez tapczan2
Anawa
komentarz
komentarz

@iSkuL Laptopy Clevo posiadają certyfikat EPEAT na Polskę... ? :co: Na stronie podana jest waga laptopów z zasilaczem... ?

iSkuL
komentarz
komentarz

@Anawa Niestety nie mam informację czy mają ten certyfikat. Trzeba by ich dopytać. Również nie mam informacji czy waga jest z zasilaczem. Natomiast starałem się sprawdzić na stronie ministerstwa oraz na różnych sklepach i nie ma nigdzie w opisach, że waga laptopa to waga brutto. Raczej myślę, że mówimy o wadzę netto, nie ma nigdzie sprecyzowanej tej informacji. Jeśli masz taką to możesz podrzucić. Zawsze to więcej informacji dla mnie. Również nic nie ma napisane o certyfikacie i też nie mogę tego nigdzie znaleźć. Z chęcią poczytam więcej o programie, bo sam mam w rodzinie nauczycieli i fajnie byłoby wiedzieć co laptop musi mieć.

 

Anawa
komentarz
komentarz

Jasne - fakt faktem, że bardzo trudno jest znaleźć takie informacje, skoro nawet na stronach rządowych nie ma odesłania do aktów prawnych, na podstawie których opisywany jest bon na laptop dla nauczyciela.

 

Punkt wyjścia:

art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli (Dz.U. 2023 poz. 1369)

"Zakupiony przez nauczyciela w ramach wsparcia, o którym mowa w art. 2 ust. 3 pkt 2, laptop lub laptop przeglądarkowy musi spełniać minimalne wymagania dla sprzętu komputerowego typu laptop lub laptop przeglądarkowy dla nauczyciela, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 29 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela."

 

Następnie wpisujemy w Google "Minimalne wymagania dla sprzętu komputerowego" i jeden z pierwszych wyników to strona Sejmu z plikiem PDF zawierającym Rozporządzenie na ten temat.

 

Niektóre wymagania poniżej:

wymagania(1).png

 

wymagania2(1).png

 

 

 

iSkuL
komentarz
komentarz

Oooo bardzo dziękuję za pomoc. Wydaje się, że wszystkie warunki są spełniane. Wagi, które są podawane na stronie internetowej są to wagi laptopów wraz z bateriami. Jak dobrze rozumiem to urząd wymaga wagi bez ładowarki, a samego laptopa z baterią.

Starałem się również dokładnie sprawdzić informację o certyfikacie EPEAT, gdyż jest to coś co pierwszy raz słyszałem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.