x-kom hosting

Chłodzenie

Jakub 123321
utworzono
utworzono

Witam, jakiś czas temu zakupiłem chłodzenie aio krux hydropump 240mm, i niestety po 6 miesiącach chłodzenie wysiada łożyska wiatraków zaczynają trzeszczeć, chłodzenie zrobiło się bardzo głośne i pod pełnym obciążeniem temperatura mojego ryzena 7 5800x nie spada poniżej 85 stopni Celsjusza. Co sprowadza mnie do decyzji o kupnie nowego chłodzenia i rozważam trzy opcje lecz przed zakupem chciałem się poradzić, także byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek opinie i pomoc.(poniżej przesyłam chłodzenia)I może warto dodać też że zależy mi jednak na kwestiach wygladowych i na tym aby chłodzenie było ciche 

 

1.https://www.x-kom.pl/p/717484-chlodzenie-procesora-asus-rog-strix-lc-ii-280-argb-2x140mm.html

 

2.https://www.x-kom.pl/p/582376-chlodzenie-procesora-arctic-liquid-freezer-ii-2x140mm.html

 

3.https://www.x-kom.pl/p/633687-chlodzenie-procesora-nzxt-kraken-x63-rgb-2x140mm.html

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Yyy to nie lepiej po prostu wymienić wentylatory skoro im łożyska wysiadły? Jak już brać nowe i nie zależy ci na rgb etc to arctica 280mm. I jak jest nowe to nie lepiej ci odesłać na gwarancję?

Edytowane przez leelareso
Jakub 123321
komentarz
komentarz

@leelareso Chciałem wymienić bo wydaje mi się że to chłodzenie po prostu nie daje rady do tego procesora, i właśnie zależy mi mimo wszystko na podświetleniu więc jakby rozważać między tymi dwoma opcjami od nzxt i asusa to która by była bardziej wydajniejsza 

adijedi
komentarz
komentarz

Widocznie z pośród dwóch produktów tego samego modelu, który jeden jest rgb a drugi nie - klienci są w stanie zapłacić więcej za "brak choinki" na froncie obudowy swojego komputera, poza tym sklep wyznaczył taką cene różnicy (ok 100 pln) to już polityka/marketing sklepu.

To działa tak w przypadku chłodzeń i rgb, gdzie produkty czy nawet akcesoria do podłączenia np. karty graficznej czy płyty głównej "są w cenie" i to nie mało, aby mieć efekty rgb.

Masz boxowe chłodzenie do tego cpu? Podejrzewam że nie...

Reklamowałeś produkt u kruxa lub w sklepie, w którym bezpośrednio kupiłeś?

6-mscy użytkujesz, więc masz prawo rękojmi/reklamacji

Spróbuj jeszcze w amd adrenalin zrobić UV i dopiero zrób stress testa

Jakub 123321
komentarz
komentarz

@adijedi Dzięki za wyjaśnienie czyli podsumowując, oddać to na gwarancję i jakbym chciał kupić to najlepiej artctica 

adijedi
komentarz
komentarz

Jakubie, musisz najpierw albo zgłosić fakt producentowi/sklepowi, porozmawiać na czacie albo telefonicznie/osobiście i się dowiedzieć jakie będą warunki i etapy co do przyjęcia reklamacji, czasu rozpatrywania/serwisowania...pozdrawiam

Jakub 123321
komentarz
komentarz

A jeszcze pytając o wybór chłodzenia to brać artctica 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.