x-kom hosting

Kilka pytań o nowym nabytku R9 5900X

InverShaRingan
utworzono
utworzono

 

Otóż od nie dawna, jestem szczęśliwym posiadaczem używanego Ryzen 9 5900X, który to drogą szczęścia i znajomości, został nabyty poprzez wymianę mojego starego 5700X i dwóch leżących mi chłodzeń do CPU. 

 

 

PXL_20231120_200714975.thumb.jpg.129b00043264853a836422f76b5c7d70.jpg

 

 

 

 

Jako świeżo upieczony właściciel gorących 12-stu rdzeni, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy. 

 

 

 

1. Jakich temperatur mogę się spodziewać, na aktualnie zamontowanym Arctic-u LFII 360 ? 

 

Na ustawieniach stock Cinebench wyciąga 20980pkt, 4.175-4.2Ghz przy 73 Stopniach, a grając w coś bardziej wymagającego mocy obliczeniowej od procesora, nawet 76-78C.

 

A przy odpalaniu aplikacji, potrafi na chwilę dość do nawet 81, co już w ogóle jest dla mnie dziwne. 

 

 

 

2. Czy Curve Optimizer , oprócz potencjalnych problemów ze stabilnością, gdy jest jednak stabilny, może wpływać na wydajność w grach, nawet gdy Cinebench wyciąga więcej Pkt ? Nie testowałem nic więcej jak -5, bo moje poprzednie Ryzen-y nie były zbytnio stabilne przy All Cores -10. 

 

 

 

3. Czy macie jakieś sprawdzone ustawiania w bios dla tego procesora, co zmniejszyło temperatury i dodało nieco wydajności? 

 

 

 

4. Ktoś wie jak sprawdzić prędkość obrotów Pompy w LFII 360 ? Bo nigdzie tego nie ma, a ciężko stwierdzić bo w ogóle jej nie słychać, po mimo iż w Bios mam ustawione 100%

 

InverShaRingan
komentarz
komentarz

Las rąk XD 

anioł2009
komentarz
komentarz

@InverShaRingan czekaj cierpliwie na odpowiedź, nikt 24na dobe nie siedzi na forum 

Nie napisałeś jaką płytę masz nawet, tu zalezy duzo od niej jakie napiecia narzuca bios ze takie dziwne tempy ma...

InverShaRingan
komentarz
komentarz

@anioł2009 Przepraszam mój błąd, jako że kilka lat już spędziłem na zagranicznych forach, gdzie odpowiedź dostaje najpóźniej godzinę później, to stwierdziłem że trochę tu pusto:france:

 

B550 Asus F-Gaming. 

 

Ale już ogarnięte na LTT, bo zasugerował mi jeden z użytkowników, by zamontować pompę na Offset Bracket 

 

Screenshot_20231121-190014.thumb.png.50679ea67a2985186df96f468b7a7aed.png

 

Po czym temperatury spadły znaczącą, i nie skaczą do 80 gdy odpalam byle aplikacje. Teraz mam max 68C przez Cinebench i zamiast 20890 to 21230pkt. span widget

anioł2009
komentarz
komentarz

To ciekawe bo offset mounting raczej do am5 sie polecalo a tu zonk :przestraszony:

Co do pytania o pompe i jej obroty to tylko niektore biosy podaja jej prędkość, nie wszystkie takze tu trzebaby zbierac dane od uzytkownikow ktory konkretnie model plyty daje takie info a ktory nie. Aczkolwiek to chyba jakas losowa sprawa, niektorzy uzytkownicy probowali na kilku plytach i obrotow pompy nie ma.

InverShaRingan
komentarz
komentarz

@anioł2009 ogólnie to moja płyta podaje obroty pompy, mając nawet dedykowane złącze pod Pump_AIO, tylko problem polega na tym że AiO od Arctic, ma tylko jedno złącze PWM, które zasila Pompę, Wiatraczek co niby chłodzi sekcje zasilania, a tylko hałasuje, i również w zależności od modelu, 1,2 lub 3 wentylator, które podłącza się pod splitter który ma stałe jest przymocowany do radiatora, a tylko i wyłącznie wtedy gdy są podłączone wentylatory, system pokazuje obroty, ale całego zestawu. A ja używam Lian Li wentylatorów więc żadne nie są podłączone przez nic się nie pokazuje. A jak w przypadku innych pomp w innych AiO, po prostu ją słychać gdy ustawi się na 100% a tu w Rev.7 mojego AiO jest kompletna cisza, a mam na jej punkcie lekko obsesję :puknijsie:

 

I miałem taką samą reakcję, gdy dowiedziałem się że Offset (chyba właśnie w nowszych rewizjach) jest też sugerowany dla AM4. Ciekawe czemu w takim razie po prostu nie każą tam zamontować, ale przypuszczam że nie wszystkie płyty mają tyle miejsca. 

anioł2009
komentarz
komentarz
Godzinę temu, InverShaRingan napisał:

w innych AiO, po prostu ją słychać gdy ustawi się na 100% a tu w Rev.7 mojego AiO jest kompletna cisza, a mam na jej punkcie lekko obsesję :puknijsie:

Haha ta pompa jest po prostu taka cicha...arctic dobrze sobie to opatentowal...ale wtope dali z tym raportem obrotów

 

Co do montazu z offstem to naprawde dziwny przypadek no ale jak pomoglo to najważniejsze 

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.