x-kom hosting

Jaki monitor do gier , laptop z thunderbolt 4

incantato
utworzono
utworzono

Cześć ,
Kupiłem tego lapka 
https://www.x-kom.pl/p/1146313-notebook-laptop-16-msi-gp68hx-i9-12900hx-32gb-1tb-win11-rtx4080-144hz.html

Jako że zieleniak jestem w związku z laptopami zwracam sie  o pomoc :

Posiada on gniazdo thunderbolt 4. 
Chciałbym dokupić teraz jakiś monitor (gamingowy) , ktory obsłuży mi funkcje ładowania laptopa przez to gniazdo i będzie jednocześnie działal jako hub do podłączenia myszki , klawiatury i słuchawek.
 Jaki monitor muszę znaleźć? 
Oraz czy to zasilanie przez.thinderbolt nie będzie zbyt mało wydajne podczas mocno obciążających grach ?

incantato
komentarz
komentarz

podbijam..

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Hej,

nie uda się tego ogarnąć za pomocą PD z monitora. Zwykle PD, które oferują monitory, to jakieś 65W, zdarzają się też około 100W. Natomiast w przypadku Twojego laptopa GPU wciąga ponad 150W. 

Pytanie jeszcze jaka przekątna oraz rozdzielczość Cię interesuje. 

incantato
komentarz
komentarz

27 do max 30 cali.

Rozdzielczość może być ta 2500 coś tam . 4 k myślę że będzie przesada. Wolę mieć ustawienia na ultra niż rozdzielke na 4k i schodzić na grafice .

 

myslalem na przyklad o takim.

https://www.morele.net/monitor-lg-ultragear-oled-27gr95qe-b-12807810/

 

czyli jak dobrze rozumiem . W przypadku pracy pasywnej, takiej biurowej to rozwiazanie bylo by mozliwe  ? wtedy wystarczy ze wepne się w gniazdo USB C z power delivery (mam tez takie). Czy w tego thuinderbolt4 ? bo i to mam... ;/

gdybym odpalal gre wowczas musialbym dolaczyc zasilanie standardowe. Ale czy wtedy musze odlaczac kabel USBC, zeby sie zasilania nie dublowaly ?

i co zrobic zeby ten HUB w monitorze dzialal.

chcialbym wpiac mysz klawiature sluchawki do monitora, zeby jak najmniej kabli trzeba bylo podpinac do laptopa ...  (CZARNA MAGIA... ;(   )

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Bardzo ciężko powiedzieć, bo tak naprawdę nie wiemy ile ten laptop wciąga w spoczynku. Ten LG UltraGear 27GR95QE-B nie ma PD z tego co widzę. 

 

Ja ogarnąłbym to ograniczając wszystko do 3 kabli na stanowisku. Pod warunkiem, że wszystko dobrze przemyślałem 

  • Kablem USB-C ---> DisplayPort wyciągnąłbym wideo, bo monitor ma port HDMI 2.0. 
  • Do monitora podłączyłbym akcesoria pod USB i za pomocą HUBa wbudowanego pociągnął je do laptopa
  • zasilanie zostawiłbym standardowe 

Takie rozwiązanie wydaje się być po prostu najmniej problemowe i możliwe schludne. Jakbyś mimo wszystko chciał go ładować za pomocą PD, to i tak gdzieś kabel od ładowarki musiałbyś mieć pod ręką, aby ładować go pod obciążeniem. 

incantato
komentarz
komentarz

Jeżeli optymalnie będzie zostawić oba zasilacze , to tak zrobię . 

-Czyli wówczas przez usbc display z łapka łącze się z usbc w monitorze , i dzięki temu wszystko co wepne w monitor będzie hulać jak przez huba ? 

-czy lepiej odłączać z tego laptopa zasilanie żeby chodził.yroche na baterii? Nie jest ona wyjmowalna a nie chciałbym jej zajechać nie zdążac nawet na niej popracować :)

 

- ewentualnie chętnie jakiś inny monitor bym wziął na tapetę alternatywnie (27-30cali) matryc prosta lub zakrzywiona, właściwie bez znaczenia . Do grania , 

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

1. Powinno to tak zadziałać, ale to już wszystko zależy od tego jak to sobie producent monitora ogarnął - nie mogę dać na to żadnej gwarancji. 

2. w MSI Dragon Center możesz ustawić sobie CAP ładowania baterii, jeśli mnie pamięć nie myli. 

 

Jeśli szukasz OLED-a to LG w swojej półce cenowej nie ma większej konkurencji. OLED do grania jest bardzo dobrym pomysłem. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.