x-kom hosting

MAG B650 Tomahawk Wifi --> EZ Debug - Cpu Red DDRAM - yellow

xGuTeK
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam kupiłem dopiero co nowe części


obraz.png.cf5f1c0080b799fcbcde7849527f4c5a.png
Podłączyłem zasilacz do płyty głównej pod wejście cpu i atx
Wgrałem najnowsza aktualizacje bios'a  - włożyłem pendrive i kliknąłem flash bios bez włączenia pc - pendrive fat32  (dioda migała potem płyta się wyłączyła i komputer się włączył ponownie z wyłączona dioda flash bios więc aktualizacja powinna przejść )
Następnie podłączyłem cpu, ram, chłodzenie włączyłem komputer na Ez debug dioda wyświetla dioda CPU - RED i DDRAM - Orange. Próbowałem różne kombinacje wypinałem i wpinałem ponownie kable od zasilania, cpu, chłodzenie, ramy w każdym slocie oraz pojedynczo ale problem dalej występuję. Próbowałem również reset CMOS ale to też nie pomaga. Piny na płycie głównej nie wyglądają na pogięte.
obraz.thumb.png.d9faced455ffd62ef8cb3ac08b45e8ae.png
Próbowałem też podpinać zasilanie cpu pod różne wejścia na zasilaczu.
Próbowałem też wgrywać różne wersje biosa i z różnych pendrivów z mbr i gpt. Zostawiłem też włączony komputer na dłuższy czas czy może to przez test pamięci ram ale też to nic nie dało.
Ram jest kombatybilny z płyta główna

obraz.png.042693c5460e930740a28ba05eff8ec1.png

obraz.png

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

xGuTeK
komentarz
komentarz

debug.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

serwis/zwrot, nie mamy tutaj co wymyślać. Może być uszkodzona płyta/cpu albo bios się nie poprawnie wgrał.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.