x-kom hosting

Problem z aktualizacją BIOS

J4cky
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć mam dziwny problem otóż instalowałem w sierpniu BIOS F23 i wszystko było git teraz próbuje zainstalować nowszy to przy każdym wyskakuje błąd „check id BIOS error” wie ktoś o co może biegać? Oczywiście wersja płyty jest dokładnie ta co na stronie gigabyte i ta której wcześniej użyłem. jak to możliwe?

B660 gaming x ddr4

12400f

pendrive fat32 ten sam co wcześniej 

IMG_1241.jpeg

IMG_1240.jpeg

IMG_1239.jpeg

IMG_1238.jpeg

leelareso
komentarz
komentarz

obraz.thumb.png.c9764614ab403a7fafb027199ba11d2e.png

ja tutaj widzę nowszy niż który instalujesz. Pendrive masz odpowiednio sformatowany pod fat32?

J4cky
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak fat 32 ten sam co wcześniej a próbowałem wszystkie powyżej tego co mam i nic

jedyna różnica jest taka że wymieniłem dysk i reinstalowalem system na ssd m2 nvme 

leelareso
komentarz
komentarz

Bios do domyślnych ustawień ustawiałeś (polecam przez wyciągnięcie baterii na 10/15minut)? Może coś z pendrive nie tak? Może wejścia usb inne wypróbuj.

J4cky
komentarz
komentarz

Pendrive wkładam tam gdzie jest USB qflash czerwono białe a czy jak wyjmę baterie to nie cofnie mi obecnej aktualizacji z f23 do starszej? Bo potem może być gorzej ?

leelareso
komentarz
komentarz

NIe cofnie ci żadnej aktualizacji, jedynie zresetuje ustawienia do domyślnych, zobacz w innych slotach bo ten slot bios usb jest po to by aktualizować bios nie mając procesora w sockecie.

J4cky
komentarz
komentarz

Oddam kompa do serwisu bo nie dam rady z tym a tak wgl to zapomniałem napisać ze aktualizuje BIOS bo mi XMP nie działa może oni to ogarną 

  • Co? 1
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Pewnie nie działa bo aktualizujesz bios co potrafi nieraz pokićkać profile XMP i trzeba je wtedy samemu ustawiać w biosie.

Bios powinieneś aktualizować jak jest jakaś ogromna luka w zabezpieczeniach albo fix do procesorów np od napięcia.

J4cky
komentarz
komentarz

Nie xmp nie działa od złożenia kompa ani na 1 ani 2 profilu pomimo ze ram jest na liście kompatybilnych z tą płytą 

dziobaczek
komentarz
komentarz

@J4cky spróbuj podmienić kości RAMu w inne sloty ja tak miałem że dokupiłem używki Trident Z z 2018r a jedne mam 21 gdy czyściłem kompa zamieniłem je i już nie chciał się odpalać XMP długo szukałem przyczyny aż znalazłem wystarczyło podmienić ramy mam obsadzone 4 banki 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.