x-kom hosting

MSI GL72M 7RDX Kernel Power 41(63)

OsobaWiadomaBogu
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam od pewnego czasu podczas grania po godzinie nie raz dłużej oraz raz się zdarzyło podczas zwykłego użytkowania laptopa robi się czarny ekran nie raz z dźwiękiem buczącym nie raz nie następnie się resetuje i miga dioda włączania laptopa oraz podświetlanie komputera następnie słychać ze się włącza ale na ekranie nic nie widać po kilku próbach włączenia normalnie działa i błąd po jakimś czasie znów się powtarza. Kod błędu w rejestrze zdarzeń Kernel-Power 41(63). Wykonywałem aktualizacje systemu, karty graficznej oraz skanowanie i próbę naprawy błędów skrócie podstawowe rzeczy które wyczytałem na forach. Dodam ze wcześniej były problemy przy ruszaniu ekranu wyłączał się zaniosłem wtedy do naprawy została wymieniona matryca oraz został wyczyszczony.  Zastanawiam się czy problem nie siedzi w karcie graficznej bo z tego by wychodziło że głownie zdarza się to podczas grania czyli za razem podczas jej obciążania.

anioł2009
komentarz
komentarz
25 minut temu, OsobaWiadomaBogu napisał:

czyli za razem podczas jej obciążania.

nie koniecznie..podczas grania rośnie temp procesora i obciążnie innych podzespołów na mobo

Sprawdź temperatury w grach programem HWinfo i daj znać...być może procesor się przegrzewa i odcina go termicznie...

OsobaWiadomaBogu
komentarz
komentarz

Sprawdziłem temperaturę grafika max 69 stopni procesor max 79 stopni norma podzespołów była +/- 65 stopni.

anioł2009
komentarz
komentarz

Sprawdź kartę furmarkiem mając jednocześnie otwarty gpu-z z kontrolą temperatury. Jak nie przejdzie furmarka to karta uszkodzona

OsobaWiadomaBogu
komentarz
komentarz

Przeszedł test max temperatura jaka była to 55 stopni.

anioł2009
komentarz
komentarz

No to w takim wypadku na 99% to nie karta... 

 

Trzeba by obciążyć cpu na maxa i zobaczyć... Sciągnij CPU-Z i zakładka benchmark daj stress cpu, obserwuj temperatury np w programie HWinfo.

OsobaWiadomaBogu
komentarz
komentarz

Sprawdziłem procesor max temperatura 73 stopnie.

anioł2009
komentarz
komentarz

Skoro indywidualnie testowane komponenty nie wywalaja bledu41 to problem jest gdzie indziej.

Sprobowalbym jeszcze wgrac system na nowo ze wszystkimi sterownikami itp i przetestowac wtedy. Oczywiscie windowsa 10 bo 11 to jeszcze niestabilny system.

 

Jesli po tym zabiegu nadal beda problemy to laptopa trzeba oddac do diagnostyki plyty glownej, chyba ze masz gwarancje to reklamuj wtedy

OsobaWiadomaBogu
komentarz
komentarz

Kupiłem windowsa 10tke wgrałem i podczas gry to samo po jakimś czasie wyskoczył blue screen i potem były problemy z włączeniem zastanawia mnie jedno przed tym miałem problemy z laptopem i miałem wymieniana matryce bo przy ruszaniu ekranu zacinało się i komputer nie reagował i z powodu braku czasu nawet dałem do renomowanej firmy w mieście i pytanie czy nie jest coś związane z tym matryca na gwarancji bo było to w wakacje i pytanie czy tam walić z naprawą bo jakość usług ich mimo opini według mnie nie była zadowalająca a wręcz gorzej bym powiedział wstępnie wszystko ładnie pięknie a później same problemy oddałem laptopa czas naprawy na papierku do miesiąca, trochę się przeciągnęło co prawda do trzech miesięcy rozumiem sezon urlopowy sam prowadzę firmę ale jak dzwoniłem i chciałem się dowiedzieć co się z nim dzieje odpiera Pani mówi że nie ma nic w systemie i mówi że się dowie i oddzwoni no i nie oddzwoniła czekałem kilka dni wkoncu się dodzwoniłem laptop niby naprawiony przy wartości laptopa 2000 zł max naprawa 900 zł mówię no dobra skoro ma już działać to nie ma problemu no i dopóki korzystałem z jakiegoś Worda,przeglądarki było git choć zdążyła się akcja przy pisaniu dłuższego maila że wywalił komputer ... Dodatkowo złączami co wyskakiwało. Przy ss pulpitu chodzi mi głównie o ten niebieski pasek w rogu po długości 

IMG_20231124_191447.jpg

IMG_20231124_192413.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz
49 minut temu, OsobaWiadomaBogu napisał:

i pytanie czy tam walić z naprawą bo jakość usług ich mimo opini według mnie nie była zadowalająca a wręcz gorzej bym powiedział wstępnie wszystko ładnie pięknie a później same problemy oddałem laptopa czas naprawy na papierku do miesiąca, trochę się przeciągnęło co prawda do trzech miesięcy rozumiem sezon urlopowy sam prowadzę firmę ale jak dzwoniłem i chciałem się dowiedzieć co się z nim dzieje odpiera Pani mówi że nie ma nic w systemie i mówi że się dowie i oddzwoni no i nie oddzwoniła czekałem kilka dni wkoncu się dodzwoniłem laptop niby naprawiony przy wartości laptopa 2000 zł max naprawa 900 zł mówię no dobra skoro ma już działać to nie ma problemu no i dopóki korzystałem z jakiegoś Worda,przeglądarki było git choć zdążyła się akcja przy pisaniu dłuższego maila że wywalił komputer ... Dodatkowo złączami co wyskakiwało.

 

Takiego paska nie powinno być. Nie wiem co tam było nakombinowane ale może być związane z kernel power jeśli gdzieś jest zwara, spadek napięcia itp po naprawie.

Na tym etapie nawet już nie warto szukać wiatru w polu i oddać to do renomowanego serwisu, np zobacz na YT  Daniela Rakowieckiego - jest tam kontakt, umawiaj się i wysyłaj. Jest to sprawdzona osoba w temacie napraw laptopów.

OsobaWiadomaBogu
komentarz
komentarz

Tak zrobię może wkoncu uda się naprawić bo błąd bardzo uciążliwy 

  • 4 tygodnie później...
OsobaWiadomaBogu
komentarz
komentarz

Laptop wysłany w miejsce gdzie mi polecono okazało się że problem był z zasilaniem płyty głównej oraz slotem ram problem rozwiązany koszt 740 zł myślę że już teraz po tej naprawie oraz wcześniejszej będzie służył bo jeśli znowu siadzie to leci na jakiegoś nowego

anioł2009
komentarz
komentarz

Czyli jednak plyta.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.