x-kom hosting

[Gwarancja Laptopa]

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Anawa ,
SinneR34
utworzono
utworzono

Witam, 

niestety nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, ale mam pytanie odnośnie gwarancji laptopa.

Zastanawiam się nad kupnem laptopa, który ma starczyć na lata. Natomiast potrzebuję do niego dużej pamięci i wpadłem na pomysł aby kupić laptopa z i7/i9 oraz 4070. Pomyślałem żeby oszczędzić na pamięci RAM i dysku kupująć 16/512gb 16/1024gb i samodzielnie zmienić na 64/4096gb. Tutaj się pojawia moje pytania:

-Czy przy takiej ingerencji w laptopa gwarancja nie zostanie utracona? 

-Czy jeżeli jest ryzyko utraty gwarancji to przed wysłaniem do producenta można zmienić na stare ram i dysk aby została uznana? 

 

Interesujące mnie modele laptopów to: 

Lenovo Legion Slim 5,

Dell G16,

lub

Asus ROG Strix G16.

 

Dzięki za odpowiedzi!

  • Rekomendowana odpowiedź
Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Co do zasady taka ingerencja (wymiana RAM czy dołożenie dysku) nie powinna mieć wpływu na możliwość skorzystania z gwarancji producenta, niemniej najlepiej zwrócić się bezpośrednio do danego producenta, ponieważ mogą być różne warunki gwarancyjne. Inna sprawa, to zamiast gwarancji możesz skorzystać z prawa rękojmi (w ciągu 2 lat) od daty zakupu laptopa.

SinneR34
komentarz
komentarz

W jaki sposób skorzystać z prawa rękojmi? Czy tyczy się to dużych sklepów tylko czy też małych lokalnych sprzedawców Laptopów?

magic
komentarz
komentarz

Wszystkich, nawet jeżeli kupisz od osoby prywatnej. Powołaj się na art. 558 § 1 Kodeksu Cywilnego.

  • Dobra wypowiedź 1
iSkuL
komentarz
komentarz

Sprawdź też czy laptop obsługuje 64 GB RAM, gdyż nie każdy laptop obsługuje tak duże ilości.

SinneR34
komentarz
komentarz

Rozumiem, dzięki wszystkim za odpowiedzi :D

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.