x-kom hosting

Pętla "Komputer nie został uruchomiony poprawnie"

Electrowicz
utworzono
utworzono (edytowane)

Po uruchomieniu laptop nie włącza się za pierwszym, a za trzecim razem z niebieskim ekranem i napisem "Komputer nie został uruchomiony poprawnie". Po postawieniu na nowo systemu działa przez parę godzin/parę dni i problem występuje ponownie. Dzieje się tak od mniej więcej 3 tygodni (nie używam go zbyt często). Specyfikacja pacjenta to:

Intel® Core™ i5-10500H

GeForce RTX™ 3050

512GB NVMe PCIe

8GB RAM

W załączniku podsyłam co wyświetla się 

Dzisiaj przez sformatowaniem komputera użyłem użyłem następujących komend w wierszu poleceń w trybie awaryjnym

CHKDSK /R /F X:
Bootrec /Scanos 
Bootrec /Rebuildbcd 
Bootrec /Fixmbr 
Bootrec /Fixboot

Narazie wszystko jest w porządku jednak, podejrzewam że problem może pojawić sie za pare godzin lub w najbliższych dniach dlatego proszę o pomoc.

5541533900_1582663076.jpg

Electrowicz
komentarz
komentarz

Właśnie chciałem uruchomić laptop i znów to samo.

15506831887016593887565850326165.jpg.d22ed18c785ac508f309b304da1d388e.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

w trybie awaryjnym też ci się nie odpala?

Electrowicz
komentarz
komentarz

@leelareso w trybie awaryjnym odpala się normalnie

leelareso
komentarz
komentarz

Spróbuj jeszcze tej komendy w cmd "DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth " a jak nie pomoże to odpal z dostępem do internetu i wrzuć screeny z programu crystal disc info.

Electrowicz
komentarz
komentarz

@leelareso Jak narazie pomogło, dzięki za pomoc :)

 

leelareso
komentarz
komentarz

Pytanie dlaczego się tak stało, wrzuć tutaj screena z tego programu co podałem wyżej, być może dysk zaczyna umierać i problem może powrócić.

Electrowicz
komentarz
komentarz

@leelareso o to chodzi?

obraz_2023-11-21_190611375.png

leelareso
komentarz
komentarz

Nic tragicznego nie widzę  poza odnotowanymi błędami,

Electrowicz
komentarz
komentarz

@leelareso Czy te odnotowane błędy mogą być niepokojące w jakiś sposób?

 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Musiałbyś monitorować czy ta wartość nie wzrasta drastycznie podczas użytkowania, zmień sobie widok raw na 10 (zwykłe) (funkcje- zaawansowane-wartość raw i ustawiasz na 10) łatwiej będzie odczytać.

U mnie na moim kingstone nabija te błędy przy włączaniu/resetowaniu komputera, ale on sam działa bez najmniejszych zarzutów.

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz radiator na tym dysku?

Electrowicz
komentarz
komentarz

@Niebieska Nie mam pojęcia, jest to msi gf63, ma fabryczne plomby, więc nie zerkałem tam

leelareso
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Niebieska napisał:

Masz radiator na tym dysku?

ale to tylko pcie 3.0, chyba temperatury nie powinny być problemem dla tego dysku

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak obudowa jest mała i jest ściska dysk potrafi się przygrzać i wtedy "odłączać"

Electrowicz
komentarz
komentarz

@Niebieska Nie sądze, z racji takiej, że działo się to również po parunastu godzinach nie uruchamiania laptopa

 

Electrowicz
komentarz
komentarz

@leelareso Problem teraz wystąpił ponownie. Co ciekawe teraz problem występuje tylko i wyłącznie bez podłączonego zasilacza do laptopa. Podczas gdy podłącze laptop do prądu podczas uruchamiania wszystko działa poprawnie

 

Electrowicz
komentarz
komentarz

Gdy to się stało laptop miał ok. 65/70% baterii, podładowałem go do 90 i odpiąłem od niego zasilacz i uruchamia się bez problemu

 

leelareso
komentarz
komentarz

Może bateria już zdycha i daje słabe napięcia :hm:

Electrowicz
komentarz
komentarz

@leelareso Da się to jakoś zweryfikować?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.