x-kom hosting

Problem z Endorfy Navis F280 Black 280mm

Jerek
utworzono
utworzono

Witam, w lutym kupowałem taki zestaw komputerowy.https://proline.pl/koszyk/bae3e8e2.

Od jakiegoś czasu pojawił mi się problem z AIO. Podczas wymagających gier albo kiedy komputer działa szybciej AIO wydaje mi taki dźwięk jak na filmiku. Temperatura procesora ma zazwyczaj wtedy około 60-75 stopni. Nie wiem czym jest to spowodowane i czy powinienem reklamować chłodzenie. Jakiś czas temu odkręciłem je od obudowy i zamontowałem jeszcze raz, przez jakiś czas było ok ale dźwięk wrócił. Z tego co sprawdzałem żaden wiatrak o nic nie trze. Czy ktoś wie jak to naprawić? Albo czy powinienem reklamować chłodzenie.

 

leelareso
komentarz
komentarz

Ale czego to dźwięk dokładnie? Bloko pompy? wentylatora??

Jerek
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że to dźwięk typowo z wentylatora u góry. Chłodzenie jest zamontowane na górze obudowy.

 

Jerek
komentarz
komentarz

Ktoś ma jakąś poradę?

anioł2009
komentarz
komentarz

Zatrzymaj wentylator i zobacz czy dzwiek ustanie... Mnie to brzmi jak rotor pompy ale to filmik to mogę sie mylić.

Jerek
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak zatrzymywałem to przestawało. Jak odpalałem wiatrak na max w biosie to po minucie zaczyna tak brzmieć

Edit:
Kurcze może faktycznie to nie być wiatrak tylko pompa, rozumiem, że gwarancja? Teraz jest też taki dźwięk tylko ciężko mi powiedzieć czy to chłodzenie czy coś innego: 


I generalnie jeśli faktycznie to wada podchodząca pod gwarancję to wole też sobie kupić coś innego, to aio jest potwornie głośne i generalnie nie jestem z niego zadowolony. Nie wiem czy to jest spowodowane tym, że są to 140mm wiatraki, a nie np 120mm ale czy macie jakieś polecenie na aio 360?

anioł2009
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Jerek napisał:

Kurczę może faktycznie to nie być wiatrak tylko pompa, rozumiem, że gwarancja?

Jeśli pompa faktycznie i masz gware to się nie zastanawiaj.

 

Polecane aio 360 to arctic liquid freezer II 360, albo be quiet pure loop 360. W przypadku Arctica trzeba się upewnić że masz miejsce jeśli chcesz montować je u góry, ma grubszą chłodnice niż inne aio.

anioł2009
komentarz
komentarz

@Jerek WG producenta arctic nie wejdzie , grubość chłodnicy arctica to 38mm a gdzie 25mm wentylatory

Screenshot_1.png.e4f707dbc4ca9f70c82900b2f4ba6a95.png

Jerek
komentarz
komentarz

Dobra dzięki wielkie za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.