x-kom hosting

Komputer włacza się na kilka sekund i wyłacza

Wariacik22345
utworzono
utworzono

Witam dzisiaj chciałem pograć sobie na pc lecz po włączeniu kompa załadował się do windowsa i komputer się totalnie wyłączył chwilę później włączyłem wszystko się świeciło załącza się wszystko i po chwili komputer się wyłącza i kilka sekund później tylko zaświeca się wentylatory i już komputer nie wstanę 

Co dziwne wczoraj normalnie z niego korzystałem i nic się nie działo 

Po włączeniu komputera raz troche dłuzej potrzyma i się wyłączy po 30sekundach a raz po sekundzie 

Próbowałem już odłączać od zasilania wyłączać zasilacz i nic nie pomagało

Próbowałem też odłączać wszystkie kable i podłączać na nowo lecz ten sam efekt 

 

Mam nadzieję że ktoś pomoże  

Niebieska
komentarz
komentarz

Podaj specyfikację swojego kompa wraz z marką i mocą zasilacza. Zrób reset BIOSu wyjmując bateryjkę co jest na płycie głównej na ok 20 min bądź za pomocą zworki. Kiedy ostatnio odkurzaleś komputer?

Wariacik22345
komentarz
komentarz

@Niebieska procesor to i3 4160 

Mobo to Gigabyte GA-H81M-S2V 

8GB ramu ddr3 1600

Karta graficzna GTX 960

Zasilacz OCZ technology 500watt z certyfikatem 80 plus 

 

Jeśli chodzi o baterię to wyjmowałem już ale tylko na 2 minuty nie wiem czy to cos da jak tylko na 2 minuty 

 

A o odkurzanie to jakiś tydzień temu czyściłam zasilacz dogłębnie i przedmochiwalem budę razem z innymi komponentami 

Niebieska
komentarz
komentarz

Wyjmij ją na 20 min i zobacz jak komp zareaguje. Zasilacz też masz stary, może dożywa swych dni.

Wariacik22345
komentarz
komentarz

@Niebieska też podejrzewam zasilacz wyjme bateryjke i dam znać na 20minut czy coś się zmieniło 

Posiadam jescze speakera więc może on też coś może doradzić 

 

@Niebieska teraz gdy odpaliłem pc normalnie się zbootowal do windowsa i działa normalnie bez wyjmowania bateri wsadziłem też spekera ale on tylko pikną raz czyli że komputer uruchomił się bez problemu 

Lecz znowu po chwili się wyłączył i znowu włączyl teraz chodzi cały czas ale karta nie daje obrazu na montior 

 

@Niebieska teraz mam takie coś

IMG20231119143929.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

To akurat normalne jak komp się nagle wyłączy.  Wyjmij kartę graficzną i podłącz monitor do gniazda na płycie głównej, zobaczymy jak się zachowa na integrze, będzie miał mniejszy pobór prądu. 

Wariacik22345
komentarz
komentarz

@Niebieska właśnie chodzi o to że zaczął normalnie działać teraz bo był odłączony od prądu na jakieś 30minut

+ Zrobiłem reset biosu zworka

Ale nadal się obawiam.ze to może być coś nie tak z zasilaczem chyba że bios się zepsuł wtedy i coś było nie tak 

Niebieska
komentarz
komentarz

Mogło być tak, że BIOS się zawiesił i dlatego się wyłączał.

Wariacik22345
komentarz
komentarz

@Niebieska @Niebieskamożliwe jak narazie działa pouzywam go trochę i napiszę za jakiś czas czy wszystko okej 

Niebieska
komentarz
komentarz

Używaj, testuj, nie spiesz się ;)

Wariacik22345
komentarz
komentarz

@Niebieska D

@Niebieska @Niebieskajuz jest git jakby coś się jeszcze działo to będę pisać 

Niebieska
komentarz
komentarz

No to super, że reset BIOSu pomógł :> 

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.