x-kom hosting

Problemy po podłączeniu nowego monitora

Lucas9510
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, to mój pierwszy temat na forum więc mam nadzieje, że wszystko dobrze opisałem, od tygodnia zakupiłem nowy monitor 4k z wejściem hdmi 1.4, wczesniej miałem zwykły monitor full HD philipsa na VGA (korzystałem z przejściówki hdmi bo mam nowoczesna obudowę komputera która ma tylko wejście hdmi, w każdym razie po podłączeniu nowego monitora cały mój sprzęt zaczął wariować, moja myszka przewodowa zaczęła gubić sygnał i zawieszać się, głośniki strasznie trzeszczą a sam monitor czasami się nie włącza, nie wiem czego to może być przyczyną ale wydaje mi się że wszystko podłączyłem dobrze, przy starym monitorze wszystko chodziło pieknie a teraz po podłączeniu nowego monitora 4K myszka i głośniki wariują, raz nawet klawiatura nie reagowała, podkreślę że zaczęło się to nagle i prawie od razu po podłączeniu tego nowego monitora, mam ustawioną rozdzielczość 4K, karte graficzną i inne podzespoły też mam dobre więc nie powinno być problemu, dodam że sam monitor ma wbudowane głośniki ale czasami korzystając nawet z nich to dzwięk się zacina jestem laikiem w takich sprawach więc proszę o wyrozumiałość, jeśli jest ktoś chętny mi pomóc to będe bardzo wdzięczny za wskazówki.

Edytowane przez Lucas9510

adijedi
komentarz
komentarz

Hej, podaj specyfikacje komputera i jaki masz system.

Czy wszystkie sterowniki aktualne,

Sprawdź co widnieje w ustawieniach ekranu, jaka rozdzielczość.

Lucas9510
komentarz
komentarz

@adijedi Sterowniki wszystkie mam aktualne, w ustawieniach ekranu mam zalecaną rozdzielczość czyli 2560x1440, mój monitor to Philips 275S9JAL/00 - 27" - 2K - 75Hz - 4ms,

Specyfikacja mojego komputera jest nastepująca:

Procesor i7-13700KF

Karta graficzna NVidia GeForce RTX 3060 TI 8 GB

Dysk SSD 1TB HDD 2TB

Pamięć RAM 32GB DDR5

Płyta Główna Gigabyte Z690 AORUS Ultra DDR5

Zasilacz 700W 80 PLUS Bronze

System Win 11 64bit

 

Dodam że moja obudowa ma wejście hdmi 2.1 a od monitora mam kabel hdmi 1.4, nie wiem czy będzie to miało znaczenie ale podaję na wszelki wypadek, jestem przekonany że wszystko mam dobrze podłączone i dopiero właśnie po zmianie monitora na ten 4k z hdmi wszystkie urządzenia jak i sam monitor zaczęły mi wariować i gubić sygnał, juz prawie nie mogę normalnie pisać na klawiaturze czy ruszać myszką bez wyraźnych cięć a głośniki dostają spazmy gdy je włączam, monitor sam się uruchomi z łaski kiedy ma ochotę.

adijedi
komentarz
komentarz

z monitora kablem hdmi podłączas pod tego rtx'a

nie pod obudowe a właściwie płytę główną, nie masz integry

 

sprawdź w panelu sterowania i w zaawansowanych nvidia czy masz natywną rozdzielczość 2560x1440, odświeżanie - 75Hz

Lucas9510
komentarz
komentarz (edytowane)

@adijedi Od początku mam podłączony ten kabel hdmi pod karte graficzną, na płycie głównej nigdzie i tak nie mogę się dopatrzeć wejścia do hdmi, w panelu sterowania jak patrzyłem to mam ustawioną ta rozdzielczość natywną 2560x1440, jedynie co zauważyłem to to że odswiężanie mam na 60Hz, zmieniłem na te 75 ale sytuacja pozostaje niezmieniona

 

Dodatkowo teraz zauważyłem że nie kręcą mi się wiatraki w karcie graficznej, nie wiem czy ma to coś może wspólnego z tym.

Edytowane przez Lucas9510
Lucas9510
komentarz
komentarz

Podłączenie innego kabla niż HDMI czyli display port 1.4 daje identyczny efekt, nie wiem co mam już robić, może moja karta graficzna nie polubiła się z nowym monitorem 

adijedi
komentarz
komentarz

Spróbuj w ustawieniach zaawansowanych zmieniać rozdzielczość do natywnej zaczynając od:
Full HD i 60Hz

to samo w menu Philipsa, czy da się przestawić i czy po restarcie nie będzie lagów myszki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.