x-kom hosting

KARTA GRAFICZNA DO i5 11400 F

Ghost589
utworzono
utworzono

Cześć

Aktualnie posiadam:

Procesor intel i5-11400 F 4,4 GHZ

Karta graf. Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming OC LHR 8GB
Zasilacz Silentium PC Vero L3 Bronze 600 W
Pamięć Patriot Viper Steel Series DDR 4 4x8 GB 3600 MHZ
Płyta główna Gigabyte B560M D3H
Chłodzenie SilentiumPC Fera 5 ARGB

Jak widać karta to 3060 ti. Powiem , że zaczyna mi brakować już trochę pamięci VRAM (do 1440p) . Zastanawiałem się nad wymianą tego RTX na RTX 4070/4070 ti (Chcociaż szkoda, że nie ma wersji z 16GB VRAM). Wiem, że ten procesor będzie na pewno ograniczał tą kartę, ale nie muszę mieć aż +100 fps.

Co o tym myślicie? Jestem otwarty na inne propozycje to tak sobie na szybko pomyślałem (też ze względu na dlss 3), ale nie chciał bym też znowu wymieniać połowy komputera.

Czy lepiej dać sobie spokój i jeszcze na tym przesiedzieć i później wszystko zmienić (chodzi o sens i czy w ogóle da rade to tak zrobić bo nie jestem w tym też za mocny).

Pozdrawiam

kąkuter
komentarz
komentarz

Najlepszy okres na wymianę karty graficznej to wakacje - sezon ogórkowy, nikt nie myśli o graniu, ceny są najniższe. Teraz zaczyna się okres świąteczny, więc elektronika idzie do góry z cenami - ja bym wolał poczekać i dozbierać trochę kasy - Ngreedia wypuszcza superki Ady, więc na 4070Ti Super bym zbieram kasiorkę na twoim miejscu.

 

https://www.purepc.pl/nvidia-geforce-rtx-4070-ti-super-moze-faktycznie-pojawic-sie-na-rynku-zaprezentowano-nowy-logotyp-karty

Ghost589
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za odpowiedź. Właśnie czytam o tych kartach i widzę że będą miały w wersji TI 16 GB VRAM także fajnie. Może faktycznie poczekam na dłużej pewnie taka karta starczy. A jak taka karta by się miała do reszty sprzętu? "Ujdzie to jakoś" .

Ciekawe jeszcze czy ceny będą zbliżone do obecnych 4070 ti, ale tego chyba na tą chwile nie wie nikt.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.