x-kom hosting

Problem z komputerem po aktualizacji biosu

Vendix
utworzono
utworzono

Cześć, piszę dziś ponieważ wczoraj potrzebowałem zrobic aktualizacje biosu, lecz gdy mój komputer był już po aktualizacji i pasek osiągnął 100%, mój komputer nie dawal żadnego sygnału do monitora, wentylatory w komputerze się kręciły, myszka i klawiatura nie świeciły się, czyli najprawdopodobniej nie były wykrywane przez komputer.

 

Próbowałem to naprawić np. Wyciągając i wkładając bateryjkę biosu lub zresetować bios poprzez clr_bios na płycie głównej, lecz ani to ani to nie pomogło. Próbowałem też wyciągnąć jedną kość ram ale to też nic nie dało. 

adijedi
komentarz
komentarz

długo tak czekałeś z tymi 100% ? To  może potrwać z kilka minut nawet

Vendix
komentarz
komentarz

@adijedi gdy to 100% było to komputer się uruchomił ponownie ale nie dał żadnego sygnału do monitora itp. Czekałem z 2 godziny ale nicAsię nie stalo

leelareso
komentarz
komentarz

Speaker jakie daje oznaki albo jeżeli posiadasz to diody?. Przy starszym procku jak zaktualizowałeś bios to płyta mogła przestać go wspierać. Szczególnie dla podstawki am4.

Vendix
komentarz
komentarz

Nie, speaker sie nie odzywa a diod nie mam. To jest komputer od lenovo. procesor jest faktycznie na am4 ale to jest ryzen 5 5600g więc nie taki stary

leelareso
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Vendix napisał:

komputer od lenovo

To są 2 opcje- Bios się zbrickował albo ma teraz problem ze wsparciem cpu. Jaka to dokładnie płyta główna

Vendix
komentarz
komentarz

Nie wiem jaka to dokładnie płyta główna ale dokładny model komputera to ideacentre gaming 5 14iob6. 

leelareso
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Vendix napisał:

ideacentre gaming 5 14iob6. 

nic to nie mówi bo wyskakują przeróżne maście wariacji tych komputerów z różnymi cpu to od amd albo intela. Możesz to sprawdzić cpu Z. I tak ogólnie za bardzo z tym problemem nie zrobisz. Byś musiał płytę główną wymieniać, chyba że płyta posiada dual bios.

Vendix
komentarz
komentarz

Podłączyłem kabel VGA jak i hdmi ale wciaz nic się nie wyświetla 

leelareso
komentarz
komentarz

No bo jak ma coś wyświetlać jak komputer nie wstaje ;d, Możesz oddać płytę do serwisu by ogarnęli bios jeżeli się zbrickował lub sprawdzili czy na innym cpu ruszy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.