x-kom hosting

Zakup karty graficznej na Allegro

bari32
utworzono
utworzono

Siemka, przychodzę z prośbą o pomoc, czy zakup karty graficznej np na allegro jest dobrym rozwiązaniem? Upatrzyłem sobie RTX'a 3060 ti i jest parę stówek różnicy niż jakbym miał kupić nówkę.

https://allegro.pl/oferta/karta-gigabyte-rtx-3060-ti-gaming-oc-pro-8-gb-14028184142

Zastanawiam się czy nie jest to zbędne ryzyko i czy po prostu nie dopłacić do nówki. Może ktoś kto się zna na rzeczy mógłby się podzielić swoją opinią na ten temat.

anioł2009
komentarz
komentarz

W tej cenie stanowczo wolałbym nową 4060 https://www.x-kom.pl/p/1156757-karta-graficzna-nvidia-inno3d-geforce-rtx-4060-twin-x2-oc-8gb-gddr6.html

 

Między  3060ti a 4060 nie ma różnicy w czystej rasteryzacji ale 4060 ma przewagę z nowszym DLSS, RT i frame generation i z tymi technologiami da to więcej fps niż starsza 3060ti.

No i masz nówke na gwarancji bez ryzyka :)  

 

 

  • Co? 1
bari32
komentarz
komentarz

@anioł2009 @Mogeto

A co byście jeszcze ewentualnie mogli mi powiedzieć na temat rx'a 6650xt ponieważ o rtx 4060 troszkę się naczytałem i jest to lekko krytykowana karta jak zauwazyłem. Nie będę ukrywał że nowa karta graficzna będzie mi służyła głównie do grania co sprawiło, że zacząłem oglądać filmy na których porównywane są osiągi w róznych grach i rx wypada całkiem dobrze patrząc na to że kosztuje kilka stówek mniej niż taki rtx

leelareso
komentarz
komentarz
14 minut temu, anioł2009 napisał:

4060 ma przewagę z nowszym DLSS,

akurat dlss jest ten sam tylko 4060 ma frame gena =)

anioł2009
komentarz
komentarz

@leelareso no tak tak, racja...pomyliłem z rdzeniami RT... w 3060ti są 2 gen, w 4060 są 3 gen...  Wiedziałem że coś jest nowsze :P :E 

@bari32 Jeśli chcesz iść w AMD to Kolega @Mogeto podał Ci lepszą propozycję :)   Tylko pamiętaj tam gdzie radeon wygra kilkoma klatkami w takim cyberpunku to dlss i frame generation w 4060 zrobi robotę i przebije rx6700 ...Ba przebije nawet 6700xt i to ponad dwukrotnie Screenshot_1.thumb.png.010603614d9f83c7b9e90489c54e84c4.png

 

 

adijedi
komentarz
komentarz
  1. Jaki masz procesor
  2. Wymień główne gry, w które będziesz grał
  3. Jaki budżet
  4. Jaki masz monitor
  5. I na końcu zasilacz (bo może się okazać, że jest stary i może niedomagać)
bari32
komentarz
komentarz

@adijedi

1. Ryzen 5 2600 w niedalekiej przyszłóści chciałbym go wymienić może na r5 5600 ale najpierw wolałbym zająć się grafiką. 

2. Gram naprawdę w różne gierki od csa po cyberpunka więc będę ogrywał dużo nowszych jak i starszych gier

3. nie chciałbym wydać więcej niż 1200zł ale jakby była jakaś fajna okazja to mógłbym dołożyć

4. Msi mag241c 1080p 144hz

5. be quiet 600w

anioł2009
komentarz
komentarz

Ja bym nie ryzykował, wszystkie bez gwary, manli której firma dostarcza przede wszysktim sprzęty miningowe. Pieron wie czy karty nie kopały.

 

Dziadowskie ?  Jakoś ludzie składają komputery i sobie chwalą za wydajność z dlss i FG. Poza tym karta z 3 letnią gwarancją a bez gwarancji to nie trzeba chyba komentować tym bardziej że karty z ciężkiego okresu covida jakością pcb nie grzeszą bo były robione z komponentów gorszej jakości i quality check też upadł a więc tu bym stawiał na kartę z gwarancją... Zobacz co się dzieje z 4090tkami ... Serwisy dziennie biorą 20 kart 4090 bo padają jak muchy i tu nie chodzi o złe wetknięcie wtyczki. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.