x-kom hosting

Zasilacz nie działa

Damianooo77777
utworzono
utworzono

Zakupiłem nowy zasilacz do laptopa. Po podłączeniu go do sieci kontrolka zapala się, pasuje wtyka, natomiast w momencie uruchamiania laptopa, zapala się on na sekundę i gaśnie. Laptop nie posiada baterii. Zamówiony zasilacz w teorii był dedykowany do mojego modelu komputera. Prosiłbym o wyjaśnienie, z czego wynika problem? Załączam zdjęcia oryginalnego zasilacza, jak i tego zamówionego. Model laptopa to Asus Rog G771JW 

IMG_20231117_143602__01.jpg

IMG_20231117_143617__01.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

napięcieowo i amperowo różnią się i to sporo. Gniazdo ładowania w laptopie nie jest przypadkiem uszkodzone?

Damianooo77777
komentarz
komentarz

Napięcie jest 0.5w wyższe, podobno jest lekka tolerancja, zresztą tak jak pisałem zasilacz był w teorii dedykowany do tego modelu laptopa. Mam zasilacz o takim samym napięciu jak oryginalny, jednak o mniejszym natężeniu od starego laptopa tej samej firmy i po podłączeniu laptop się włącza. Podłączyłem popsuty oryginalny do starego Asusa i nie działa, a ten zamówiony po podłączeniu zachowuję się dokładnie tak samo jak na nowszym modelu laptopa, na sekundę się zapala i gaśnie 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)
8 minut temu, Damianooo77777 napisał:

jest 0.5w

Wolta "V". Amper za to aż o 1.2 więcej. Więc są 2 opcje, jednak nie pasuję albo uszkodzony.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.