x-kom hosting

T-mobile, zakończenie umowy - Wybór nowej oferty, mam już router i antenę zewnętrzną

Sverons
utworzono
utworzono

Cześć,

planuje zakupić nową ofertę internetu.

Poprzednia oferta to 500GB bez limitu z t-mobile i dostałem z niej na własność:
- ZTE LTE model MF258 wraz z zewnętrzną anteną

Umowa skończyłą się 2023-04-21 i do teraz płacę za nią 98,99zł.


Wczoraj złożyłem wypowiedzenie umowy.

Pan konsultant oczywiście proponował mi pakiety internetu:

Internet bezprzewodowy z anteną zewnętrzną > Jestem Klientem w T-Mobile... > XL, L ze zniżką 10zł oraz M z 5G (u mnie na wsi nie ma 5G) zamiast obniżonej ceny i że ten z S nie moze zaproponować (nie wiem czemu, a najbardziej dla mnie korzystny):

 

 

image.thumb.png.771aeee9d4ce63bec8121885b79075c8.png

 

 

Rozumiem, że skoro mam antenę i router to już nie mogę skorzystać z oferty gdzie kupuję sam internet bezprzewodowy? - Konsultanci mówią, że tak nie można. Pomyślałem, że może dałoby radę kupić ten zestaw poniżej i władować kartę do anteny, tylko nie wiem czy by to działało:


image.thumb.png.306156d7188e026a209bcd6ebeae0e03.png

 

 

Czy jeżeli kupię np. tą ofertę to mogę kartę włożyć do anteny i będzie wszystko działało?:


image.png.5f02b20129b15a7d9bb3833a204b3505.png

adijedi
komentarz
komentarz

1. Do anteny nic nie wkładasz, ona jest na zewnątrz, tylko do urządzenia.

2. Jeśli na stronie można wybrać tą formulę "S", to jak to możliwe, że konsultant mówi, że nie da się i już, wytłumaczył dlaczego? Może jakaś zniżka Ci przepadnie. Mówisz, że chcesz taniej bo somsiad ma, a jak nie to idziesz np do oranż, albo innego operatora.

3. Sprawdź czy sąsiedzi, czy ogólnie w twojej miejscowości są inni operatorzy, sprawdź lub dopytaj się czy nie skarżą się na braki internetu

4. Jeśli w netem jest wszystko w porządku, nie miałeś dotychczas problemów technicznych to negocjuj (podpunkt 2).

5. Sprawdź czy nie ma w twojej miejscowości światłowodu z innych firm, jeśli nie ma obecnie ani w planach no to wracamy do podpunktu 2.
Pozdrawiam

Sverons
komentarz
komentarz

1. Do anteny można włożyć kartę SIM jest to antena/router zewnętrzny jest do tego przeznaczone specjalne wejście zakręcane metalową częścią.

2. Powiedział, że to max co może zaproponować do mojej oferty. Czemu tak powiedział? Trudno mi powiedzieć pytałem się czemu ale odpowiedział, że tylko to jest możliwe, skoro działa mi internet na tej ofercie to ten też powinien tak samo tylko że z ograniczeniami.

3. Ogólnie tutaj słabo z internetem są prywatni dostawcy internetu radiowego ale prędkości jak i ceny są gorsze niż z T-mobile. Sprawdzałem na kartach i w programie na telefonie zasięgi innych sieci no i T-mobile wychodzi najlepiej. Do tego mają najlepsze oferty.

4. No właśnie tam są żyły nie dadzą ci nic z poza oferty, gadałem z typkiem 30min.

5. Dzwoniłem do T-mobile, Plus, Play, Orange, Marton, N-space, Netia i jeszcze czegoś ale żaden z tych dostawców nie podłączy światłowodu teraz ani w niedalekiej przyszłości.

 

Czytałem na jakimś forum, że można podłączyć kartę z innej oferty pod router ale nie wiem czy na takim modelu akurat będzie to działać... 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.