x-kom hosting

Wysoka temperatura procesora

prexor123
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam problem z temperaturą procesora Ryzen 7 5800X3D. Chodzi mi najbardziej o to dlaczego ten procesor tak grzeje przy włączenie przeglądarki Opera GX.(temp. dochodzi do 70C)
Ustawiłem ten limiter CPU na minimum, Ram i nie mam żadnych dodatkowych wtyczek (wszystkie okna wyłączone, tabelki, animację).
Mam tylko tak na przeglądarce, czy to Chrome, Mozilla jest to samo. Nie wiem skąd takie skoki temperatury przy przeglądaniu stron, no chyba że tak ma być...

Edytowane przez prexor123

Scaren
komentarz
komentarz

To przez skoki napięcia, większość ryzenów tak ma, jakie masz chłodzenie ?

anioł2009
komentarz
komentarz

Jakie chłodzenie to podstawa jak wyżej, ale też ustawienia biosu ( napięcie ) jest ważne. Ponadto dobrze jest strzelić undervolting jesli temperatury są za wysokie.

Inna sprawa to miner który może żreć Ci zasoby, przeskanuj komputer malwarebytes anti malware i eset online scaner. Oba są darmowe.

  • Dobra wypowiedź 1
prexor123
komentarz
komentarz (edytowane)

Chłodzenie Endorfy navis 360, zrobiłem skan miałem tam 3 jakieś pliki podejrzane, usunąłem je i nic to nie dało.

Edytowane przez prexor123
leelareso
komentarz
komentarz

chłodnica jest ciepła etc i wężyki? Bo wygląda to na kijowo zamontowane chłodzenie(być może nie sprawne) albo lipną pastę.

prexor123
komentarz
komentarz

@leelareso Na wcześniejszym chłodzeniu tak samo podbijało temperaturę więc raczej to nie wina chłodzenia.

anioł2009
komentarz
komentarz

A tweakowałeś napięcie na vcore ??? Czy jest na auto i heja ?

Dnia 16.11.2023 o 21:09, prexor123 napisał:

Ustawiłem ten limiter CPU na minimum

Jaki limiter konkretnie ?

prexor123
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 Na operze jest ten GX control, tam ustawiasz wykorzystywanie procesora i ramu żeby nie korzystał z całego. Dziwne że on tylko tak robi na przeglądarce w grach normlanie ma 60-70 stopni

Edytowane przez prexor123

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.