x-kom hosting

Regularne zacinanie się obrazu i dźwięku podczas gry

xnaatz
utworzono
utworzono

Cześć, od pół roku borykam się z moją kartą graficzną. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale prawdopodobnie zaczęło się od aktualizacji NVIDIA, podczas gry zaczęły pojawiać się regularne lagi uniemożliwiające płynną grę. Tak się złożyło że miałam już jej dosyć i przestałam po prostu wtedy grać xd Minęło pół roku, sporo aktualizacji sterowników po drodze, i tak mamy październik, odpalam GTA V a tu IDENTYCZNY problem jak z poprzednią grą. Gra działa na początku bardzo płynnie ale po kilku minutach zaczynają się regularne lagi - (przykładowo) 45 sekund gry i 5 sekund zacinania się jednocześnie obrazu i dźwięku i tak w kółko. Sprawdzając w menadżerze w momencie kiedy gra się ścina są spadki i wygląda to tak, jakby karta całkowicie się odłączała :hm: Pozmieniałam już ustawienia związane z domyślną kartą graficzną (żeby Iris się nie włączała) i to pomogło, ale po dwóch/trzech godzinach problem powrócił (ustawienia się nie zresetowały, sprawdzałam).
Problem dotyczy obu gier uruchamianych poprzez Epic Games, chociaż nie wiem czy to może być powiązane z problemem. Nie testowałam innych gier spoza epic, jedynie sims 2 które się nie zacinały, ale one mają już zupełnie niższe wymagania... :huh:

Z góry dzięki za pomoc bo nie mam już bladego pojęcia co z tym zrobić :)

 

Zrzut ekranu 2023-11-16 150524.png

Zrzut ekranu 2023-11-16 150903.png

Zrzut ekranu 2023-11-16 151120.png

Zrzut ekranu 2023-11-16 151032.png

Zrzut ekranu 2023-11-16 151004.png

leelareso
komentarz
komentarz

Jeżeli problem pojawia się po "kilku minutach" to wygląda jak problem z przegrzewaniem się. Podaj jakie masz temperatury podczas gry na cpu i gpu

leelareso
komentarz
komentarz

Jak twierdzisz że to po instalacji sterowników to spróbuj zrobić czystą ich instalację poprzez program DDU tylko zrób to jak program chce czyli w trybie awaryjnym i wyłącz automatyczną instalację sterowników gpu przez windowsa (będzie taka opcja do zaznaczenia w tym programie)

xnaatz
komentarz
komentarz

@leelareso Instalacja przez DDU niestety nie pomogła, natomiast tak prezentują się temperatury image.png.306009d6dba9f0e49d84e22029c063cb.png

leelareso
komentarz
komentarz

no pewnie tutaj jest przyczyna. Oddaj do serwisu na wymianę pasty (albo sam to zrób jak potrafisz), zakup podkładkę chłodzącą, na początek możesz spróbować go przedmuchać sprężonym powietrzem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.