x-kom hosting

Laptop do gier za 3000

JohnyChicken
utworzono
utworzono

Zastanawiam się czy uda mi się kupić laptopa o rozdzielczości 17 cali do gier za kwotę 3000 zł. 

Mój stary laptop niestety wyzionął ducha i siłą rzeczy chciałbym nabyć nowego. Z tytułu posiadania konsoli celuję w sprzęt, który będzie po prostu wystarczający, żeby pograć w cities skylines 2, gdzie rekomendowane wymagania wg platformy steam to:

  • System operacyjny: Windows® 10 Home 64 bit
  • Procesor: Intel® Core™ I7 2700K | AMD® Ryzen 7 2700X
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: Nvidia® GeForce™ GTX 580 (1.5 GB) | AMD® Radeon™ RX 560 (4 GB)
  • DirectX: Wersja 11
  • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe
  • Miejsce na dysku: 4 GB dostępnej przestrzeni

Laptop nie musi posiadać żadnego napędu optycznego. 

 

Z tego co sam się sam rozeznalem mój budżet jest nieco abstrakcyjny, więc z góry mówię iż jestem w stanie przeznaczyć więcej na nowy sprzęt. Niezmiernie bym się cieszył, jakby udało się wydać wcześniej wspomniane 3000 zł, dlatego też zakładam temat w okresie black friday.


 

anioł2009
komentarz
komentarz

Oj Kolego...ta gra zajeżdża rtxa 4090 i procesory za 2500zł :E :E laptop za 3tys spoci się już przy miescie z 30 tys obywateli 

Skąd masz te wymagania Cities Skylines 2 ????  Na steam są 

 

Screenshot_1.png.2f2d96592d95932b5a88d33882a4efa2.png

adijedi
komentarz
komentarz

nie ma szans - w tej kwocie przy 17' jakaś integra,

także jeśli chcesz pograć komfortowo to zbierać na 15,6' z dedykowanym gpu

albo budowa pc (tutaj też musisz więcej przeznaczyć)

JohnyChicken
komentarz
komentarz

No dobra, to jaka jest konkretnie najtańsza opcja na to, żeby spokojnie popykać w skylines 2. Zejdźmy już z tych 17 cali.

 

albo

 

Pozostańmy przy 17 calach, ale Zejdźmy z gry. Pierwsza cześć cities skylines ze wszystkimi dodatkami. Jaka jest najtańsza opcja sprzętowa do tej gry? Oczywiście żeby nie martwić się, przy buduwie kolejnej dzielnicy, iż mój komputer tego nie uciągnie

 

Byłbym wdzięczny za podanie konkretnego modelu laptopa. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Problem jest taki że te gry wymagają naprawdę dobrego procesora. Poniżej i7 13 / 12 gen bym nie patrzył.

Jeśli chodzi o nówki to https://www.x-kom.pl/p/1185195-notebook-laptop-173-msi-katana-17-i7-13620h-16gb-1tb-rtx4060-144hz.html

 

Ale nawet 1 cześć ma potworne wymagania jak juz sie troche rozbudujesz... Zobacz jak to działa na lapku z rtx4070  z procesorem i9 ... Jest to wynik w 1440p+ co prawda ale jakis pogląd na to będziesz miał.

 

 

adijedi
komentarz
komentarz

Nie powiemy Ci konkretnie bo nawet desktopowe rtx'y mają z tym problem, ta gra póki co ma problemy wydajnościowe, u mnie na low przy serii radeon rx 6000 się przycinało, potrzeba tygodni/miesięcy aby coś zoptymalizowali.

- przy takiej przekątnej ekranu nie znajdziesz laptopa, standard to 15'6 cala

- ciężko przy takim budżecie coś wybrać, musiałbyś 3x tyle wydać minimum a i tak nie zagwarantujesz sobie płynności na tą chwilę

iSkuL
komentarz
komentarz

@JohnyChicken Akurat w tej cenie to polecałbym PC, wtedy jesteś w stanie coś złożyć co pozwoli w to zagrać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.