x-kom hosting

Około 8000zł

SinneR34
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, 
przymierzam się do zmiany laptopa i mam kilka pytan, jeżeli ktos mógłby mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny. Zaznaczam, że niestety to musi być laptop bo często podróżuję i potrzebuję czegoś mobilnego. 

1. Potrzebuję laptopa do programowania z dużym dyskiem, oglądania filmów oraz gier typu Wiesiek 3, znalazłem 2 propozycje:
https://www.komputronik.pl/product/875817/laptop-msi-katana-15-b13vgk-1436xpl-core-i9-13900h-15-6-144hz-32gb-2tb-no-os-rtx-4070.html 
oraz: https://www.komputronik.pl/product/870701/laptop-lenovo-legion-slim-5-16-core-i7-13700h-16-wqxga-165hz-64gb-2tb-2tb-no-os-rtx4060.html. 
Czy ktoś mógłby mi doradzić który z nich jest lepszym wyborem? Czy 4070 vs 4060 robi taką różnicę, że jednak lepiej wybrać MSI? Jak z kulturą pracy? 

2.Czy jest możliwość podłączenia 2 monitorów do takiego Lenovo?  Obecnie używam 1 monitora na HDMI ale czuje, że to za mało.

3.Czy ktoś się orientuje ile wart jest HP pavilion 15 z i5-8300H oraz GTX1050, jest on w dobrym stanie bez większych śladów użytkowania, zostało dodane przeze mnie 16gb ram zamiast 8gb.

4. Czy opłaca się wstrzymać i poczekać do Black Friday żeby kupić któregoś z tych laptopów? Jakie są wasze doświadczenia? 

 

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i życzę miłego dnia! :D

SinneR34
komentarz
komentarz

Dziękuję bardzo za tyle odpowiedzi, nie wiem już co wybrać tyle tu uczynnych ludzi :lol2:

Sobiepan
komentarz
komentarz

cześć :)

 

MSI ma mocniejszą grafikę rtx 4070 konta 4060 w Lenovo - do gier na plus. Nie wiem tylko jak z układem chłodzenia w Katanie ale z tego co wiem to Legiony mają tą kwestie rozwiązaną bardzo dobrze.

 

Lenovo ma wyższą rozdzielczość ekranu 1440p kotna 1080p w Msi - co się może przydać do pracy. Za Lenovo jest również matryca o wysokim odwzorowaniu barw. 

 

Do obu laptopów podepniesz 2 monitory, jeden przez HDMI a drugi przez USB C. 

 

Popatrz na allegro w jakich cenach chodzą te laptopy.

 

Nie liczyłbym bardzo na BlackFriday. Teraz ceny będą rosły, żeby potem obniżyć. Polecam sprawdzać ceny na https://fakefriday.org/

 

 

tapczan2
komentarz
komentarz

Weź jeszcze pod uwagę model Legion ale z mocniejszą grafiką RTX 4070 czyli Lenovo Legion Slim 5-16 i7-13700H/16GB/512 RTX4070 240Hz za 8 799 zł.

iSkuL
komentarz
komentarz

Jak mam być szczery do dla Wiedźmina 3 4060 będzie i tak w zupełności wystarczający. RTX4060 jest już kartą ze średniej półki więc będzie sobie radziła z najnowszymi tytułami. Być może nie wszystkie w Ultra, ale wysokie na 100%.

Taką 4060 możesz kupić dużo taniej:

RG4060-15PL22 i5-13500H/16GB/500GB za 5256 zł. Co prawda ma 500GB SSD M.2, ale ma dwa sloty więc można dołożyć sobie spokojnie większy drugi. Laptop ma RTX4060 o mocy 140W i procesor i5 13 gen który ma 12 rdzeni i będzie dobrym połączeniem z tym RTX.

SinneR34
komentarz
komentarz

A jak sprawa się ma z Forza Horizon 5? Bo szczerze mi bardziej zależy mi na pamięci oraz RAM, niż na 10fps więcej w grach. I tak myślę że będę grał w FullHD, ewentualnie jak odłożę więcej to złożę PC. Na tą chwilę głównie do pracy potrzebuje oraz jak wspomniałem, Wieśka3, FH5, Chciałbym jeszcze zagrac w assassin's creed odyssey oraz God of War w nic lepszego raczej nie będę grać.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.